Yüzüklerin Efendisi Star, Call Of Duty: Vanguard'da Sadist Nazi Kötü Adamı Oynamaktan Bahsetti

Yüzüklerin Efendisi Star, Call Of Duty: Vanguard'da Sadist Nazi Kötü Adamı Oynamaktan Bahsetti

Aktör Dominic Monaghan'ın ciddi bir menzili var. Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi serisinde, Kardeşliğin dokuz üyesinden biri olan iyi kalpli, alçakgönüllü Hobbit Merry olarak rol aldı. Bir sonraki rolü, 5 Kasım Cuma günü vizyona girecek olan Sledgehammer's Call of Duty: Vanguard'daki sadist Nazi subayı Jannick Richter. bu farklı.

Bir oyuncu olarak Monaghan, işinin karakterinin davranışının gerekçesini bulmak ve sonra bunu hayata geçirmek olduğunu söyledi. Yüzüklerin Efendisi'nden Merry örneğinde, izleyiciler basit, ülkeyi seven bir Hobbit ile, diyelim ki bir savaş suçlusu ile ilişki kurmayı daha kolay bulabilirler. Ancak Monaghan'ın dokunduğu her karakterin kalbinde bir gerçek var.


"Açıkçası Merry'nin bir şeyler yapma motivasyonunu anlamak biraz daha kolay olabilir. Arkadaşlarına yardım etmeye çalışıyor. Hayatta kalmaya çalışıyor ve iyi adamlar için savaşıyor. Ve eminim Call of Duty'de oynadığım karakter, muhtemelen iyi adamlar için savaştığını düşünüyor," dedi Monaghan.

Monaghan, spoiler vermemek için Vanguard karakteri hakkında çok fazla ayrıntı veremeyeceğini, ancak Richter'in "paranoyak" olduğunu ve savaşın gidişatından korktuğunu söyledi. Şimdiye kadar gördüğümüz Richter'in tek bakışı, birine işkence yaptığı bir kampanya fragmanında geldi. Bu, Monaghan'ın senaryosunu ilk eline aldığında sayfadan atlayan en önemli sahne gibi görünüyor.

Monaghan, "Hitler'e ne kadar hayran olduğumdan ve Hitler'in Almanya için ne yaptığından, onun bir insan olarak kim olduğundan ve ondan neler öğrendiğimden bahsettiğim bir konuşma var" dedi. "İnsanlara farklı açılardan bakabilmenizi ilginç buldum. Ve açıkçası böyle bir karakter hakkında böyle hisseden insanlar olmalı. Bunu inandırıcı yapabilir miyim? Bunu gerçeğe dönüştürebilir miyim? [Activision'daki ekipler" ve Balyoz] beni arkasındaki yazı ve yapım ekibinden etkiledi, o kadar çok kötü adam olmayacağından beni etkilediler ama oldukça fazla müttefik olurdu. alçak Nazi partisinin sesi olun. Bu yüzden oynaması çok eğlenceli, gösterişli ve heyecan verici bir rol gibi görünüyordu."

Ayrıca röportajda Monaghan, başlangıçta işin Call of Duty için olduğunu bilmediğini doğruladı. Yaygın olduğu gibi, Monaghan'a sürecin ilerleyen saatlerinde bunun bir Call of Duty oyunu için olduğu söylendi ve serinin hayranı olduğu ve aşina olduğu için bunun iyi bir haber olduğu ortaya çıktı.

"Sayfalara ve projenin kapsamına bakarak açıkçası büyük bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Yazarlar ve yapımcılarla konuşmaya yaklaştıkça bunun Call of Duty olduğunu ortaya çıkardılar. Bu açıkçası heyecan verici çünkü Call of Duty oynuyorum ve oyunu biliyorum" dedi. "O andan itibaren takımı bir araya getirdiler. Farklı ülkelerden, farklı şekillerden ve boyutlardan insanlara sahip olmaya hevesliydiler; en azından söylemek gerekirse, farklı bir kadro. Ve bu takımın bir parçası olmaktan mutlu oldum. "

Monaghan'ın ayrıca hareket yakalama sürecinden ve bir sahne oyunu oynamanın nasıl hissettirdiğinden bahsettiği röportajın tamamı aşağıdadır. Role hazırlanmak için hangi filmleri izlediğini de açıklıyor ve Yüzüklerin Efendisi'nin 20. yıl dönümü hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor.

Call of Duty: Vanguard 5 Kasım'da PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC için çıkıyor. Daha fazlası için GameSpot'un Call of Duty: Vanguard ön sipariş kılavuzuna göz atın.
Vanguard'daki karakteriniz hakkında neler söyleyebilirsiniz? O kim ve ne hakkında?

Oyunda benim karakterimi içeren çok şey oluyor. Bu anların birçoğunun biraz spoiler içerdiğini iddia ediyorum, bu yüzden insanlara oyunu oynama fırsatı vermeden çok fazla açıklama yapmak istemiyorum. Ama açıkçası ben kendisini İkinci Dünya Savaşı tarihinde çok ilginç bir zamanda bulan bir Alman subayıyım. Almanlar kazanmaya yakın olabileceklerini düşünüyorlar ve sonra duydukları haberlerin bazılarının mutlaka doğru olmadığını çok çabuk fark ediyorlar ve belki de kendilerini içinde olduklarını düşünmedikleri bir durumda buluyorlar.


"Sadist, izlemesi çok keyifli bir adam. Çünkü büyük, abartılı hareketler yapıyor." -- Dominic Monaghan, Vanguard karakteri Jannick Richter'de

Oynadığım adam kendini Alman Nazi partisinin zaferine adamış ve oldukça paranoyak ve oldukça korkak, oldukça korkak. Ve muhtemelen farklı koşullarda muhtemelen uzun zaman önce savaşta hayatını kaybederdi ama kendini bir subay olarak biraz yüksek bir pozisyonda buldu ve aynı zamanda insanlara işkence etmekten de zevk alıyor gibi görünüyor. Komik. Sadist, izlemesi çok zevkli bir adam. Çünkü bazı büyük abartılı vuruşlar yapıyor.
Yüzüklerin Efendisi'nde Merry'deki en iyi, en iyi kalpli insanlardan birini oynuyorsunuz. Ve Call of Duty'de belli ki çok kötü bir insanı oynuyorsunuz. İlk etapta role nasıl bağlandığınızdan ve özellikle Merry ile değil, iyi bir karaktere karşı oldukça kötü olan birine karşı olan kontrasttan bahseder misiniz?

Her zaman aynı şekilde yaklaşmanız, davranışlarının gerekçesini bulmaya çalışmanız gerekir. Ve eylemlerinin nedenleri. Birinci şahıstaki çoğu insan, yaptıklarının tamamen doğru, adil ve makul olduğunu düşünmeye meyillidir ve yapılmasında bir sakınca yoktur. O yüzden karakterlere farklı yaklaşmıyorum. Açıkçası Merry'nin bir şeyler yapma motivasyonunu anlamak biraz daha kolay olabilir. Arkadaşlarına yardım etmeye çalışıyor. Hayatta kalmaya çalışıyor. Ve iyi adamlar için savaşın. Ve eminim Call of Duty'de oynadığım karakter, muhtemelen iyi adamlar için savaştığını düşünüyor. Muhtemelen doğru şeyi yaptığını düşünüyor. Bu yüzden karakterlerimi anlamlandırmaya çalışıyorum; Elimden geldiğince karakterlerimi anlamaya çalışıyorum.

Ve sonra işi alma süreci açısından. Projeyi ajanlarım aracılığıyla gönderdim. Belli ki o zamanlar farklı bir adı vardı. Çünkü yeni bir Call of Duty oyunu olduğunu söylemeye çok isteksizler. Ama sayfalara ve projenin kapsamına bakarak bunun büyük bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Yazarlar ve yapımcılarla konuşmaya yaklaştıkça bunun Call of Duty olduğunu ortaya çıkardılar. Bu açıkçası heyecan verici çünkü Call of Duty oynuyorum ve oyunu biliyorum. O andan itibaren takımı bir araya getirdiler. Belli ki farklı ülkelerden, farklı şekil ve boyutlardan insanlara sahip olmaya hevesliydiler; çeşitli bir kadro. Kısaca söylemek gerekirse. Ve o ekibin bir parçası olduğum için mutluydum.

Oyunun orijinal konuşmalarında gördüklerinizde sizi dahil etmek istemenize neden olan sayfadan fırlayan bir şey var mı?

Bir mahkûmdan bilgi almaya çalıştığım, oynamamı istedikleri karakter için büyük bir sahne okudum. Ancak söz konusu tutukluya yapılan genel işkenceye geçmeden önce, Hitler'e ne kadar hayran olduğumdan ve Hitler'in Almanya için yaptıklarından, onun bir insan olarak kim olduğundan ve ondan neler öğrendiğimden bahsettiğim bir konuşma var. . Ve insanlara farklı açılardan bakabilmenizi ilginç buldum.

Ve belli ki, böyle bir karakter hakkında böyle hisseden insanlar olmalı. Bunu inandırıcı yapabilir miyim? Bunu gerçek yapabilir miyim? Arkasındaki yazı ve yapım ekibini etkilediler, beni etkilediler, o kadar çok kötü adam olmazdı, ama oldukça fazla müttefik olurdu. Bu yüzden, alçak Nazi partisinin sesi olmaya çalışan çok az kişiden oluşan bir ekipteydim. Bu yüzden oynaması çok eğlenceli, gösterişli, heyecan verici bir rol gibi görünüyordu.
Vanguard'ın bir dönem oyunu olduğu düşünüldüğünde, yapmanız gereken farklı bir hazırlık var mı?

Kesinlikle Alman temelli şeyler ve savaş temelli şeyler izledim. Nazi subaylarının tarih boyunca filmlerde nasıl gösterildiğini hissetmek için World of War, The Pianist, Schindler's List ve Inglourious Basterds'ı birbirine çok yakın izledim. Ve World of War bir belgesel. Oynadığım karakterin çok iyi konuşulmasını istediğim fikrine vardım. Sesim çok spesifik bir şey haline geldi. Oldukça fazla fısıldıyorum ve benim yaptığımdan çok farklı bir şekilde telaffuz ediyorum ve bu, karaktere giden bir kısayol gibi görünüyordu. Birisi konuşma şekli konusunda çok spesifikse, muhtemelen görünüş konusunda da çok spesifiktir. Giydikleri yol. Nasıl davrandıkları. Ve bu yardımcı oldu gibi görünüyordu.


"Başlangıçta bu konuda ne hissettiğim konusunda oldukça endişeliydim. Ama sonunda çok çabuk, kesinlikle sevdim. Çünkü bu tıpkı bir oyun oynamak gibi." -- Dominic Monaghan, Vanguard için hareket yakalama süreci hakkında
Instagram'da Vanguard mo-cap takım giyerken bir fotoğraf paylaştığını gördüm. Bu senin için nasıldı?

Oldukça sıkı, teniniz sıkı, bu yüzden itibarınızın büyük bir kısmını bırakmanız gerekiyor. Islak elbise giymek gibi. Oldukça sıkı. Her tarafında bir sürü küçük sallantılı şey var. Ve kendinizi çok kolay bir şekilde cırt cırtlayabilirsiniz... Yani böyle birkaç an oldu. Bu garip. Ben makyaj, saç, kostüm ve dekor sürecinden geçmeye alışığım ve sen [video oyunu çekimlerinde] buna sahip değilsin. Takım elbisenizi giyiyorsunuz, sahnenin ortasına yürüyorsunuz, küçük bir t-pozu yapıyorsunuz ve bu küçük dansı yapıyorsunuz; bunu sana yaptırıyorlar. Bu dansı tüm eklemlerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için yapıyorsunuz. Ve sonra başlarsın. Gidiyorsun.

Bu biraz herkesin prova yaptığı, prova yaptığı, prova yaptığı ve herkesin anladığını düşündüğünde, "Tamam, bir denemeye gideceğiz" dedikleri bir oyun yapmak gibi. Ve eğer doğru anlarsan, o kadar. Demek günün böyle geçiyor. Bir film setinde veya TV setinde olmaktan çok farklı ve başlangıçta bu konuda ne hissettiğim konusunda oldukça endişeliydim. Ama sonunda, çok çabuk, kesinlikle onu sevdim. Çünkü bu tıpkı bir oyun oynamak gibi.

XCOM ve Quantum Break ile uzun süredir oyunların içindesiniz. Lord of the Rings gibi çok efektli bir film ve ardından Call of Duty gibi efekt ağırlıklı bir oyun üzerinde çalışmaktan bahseder misiniz?

Hayal gücünüzü kullanmalısınız. Orada olacağını düşündüğünüz birçok şey o gün orada değil. Çok daha fazlası, tüm masa ve sandalyelerin mavi bir bezle kaplandığı, çünkü onları değiştirdikleri ve sahne malzemelerinin olacağını düşündüğünüz gibi olmadığı video oyunu dünyasında tartışırdım. Ve her şey noktalarla kaplı. Video oyunlarında hayal gücüne olan ihtiyacın muhtemelen filmlerden daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Filmlerde ellerinden geleni yaparlar. Bir setin dörtte üçü üzerinde olabilirsin, dörtte birini telafi etmen gerekiyor ya da bir ejderhanın kafasını görebilirsin ama vücudunun geri kalanını göremiyorsun ve onu çözmen gerekiyor.

Ama bu bir aktör olarak senin işin. Bir aktör olarak göreviniz bunu gerçeğe dönüştürmektir. Bu zorluklar, her şeyden daha ilham verici buluyorum. Çünkü oradaki zorluk, hayal gücünüzün ne kadar iyi olduğu? Gerçek olmadığı açıkça belli olan bir şeyi yapmaya çalışmakta ne kadar iyisin? Bir oyuncu olarak bu mücadeleyi eğlenceli buluyorum çünkü bu bizim işimiz.
İster aldığınız işler, ister genel olarak medyaya olan tutkunuz olsun, uzun süredir oyun oynamaya yatırım yapıyorsunuz. Oyunların gelecekte nereye gideceğini düşündüğünüz hakkında bir fikriniz var mı?

Video oyunları üzerinde çalışmakla kesinlikle ilgileniyorum ve bence gerçekten eğlenceliler, bence onlarda harika bir gelecek var. Açıkçası çok etkili bir ortam haline geldi. Ortada çok para, ortamda çok başarı, çok finansal kazanç ve ticari kazanç ve ayrıca kritik kazanç. Bu yüzden güçten güce giden bir ortam olduğunu düşünüyorum. 6 yaşında bir yeğenim var, babası - erkek kardeşim - pek oyun oynamaz. Biz çocukken yapardık ama [şimdi] vakti yok. Kardeşime dedim ki, bu harika, anlıyorum, bu senin ilgilendiğin bir şey olmayabilir - ama bil ki, önümüzdeki üç ya da dört yıl, oğlun zamanının bir kısmını harcayacak. video oyunları oynarken zaman. Ve onları oynamıyorsan, kaçıracaksın çünkü o'


"Video oyunları üzerinde çalışmakla kesinlikle ilgileniyorum ve bence gerçekten eğlenceliler, bence büyük bir gelecek var. Açıkçası çok etkili bir ortam haline geldi." -- Dominic Monaghan

FIFA veya Call of Duty gibi bir şeye bakarsanız, çok uzak olmayan bir gelecekte, bir ekrana bakıp bir kumanda tutmak yerine, muhtemelen bir teçhizat takarsınız ve o dünyalara girersiniz. Etrafta koşarsınız ve belki bir çanta giyersiniz, vurulursanız omzunuzda veya vurulduğunuz her yerde küçük bir minyatür baskı hissedersiniz. Gittikçe daha sürükleyici hale geliyor, muhtemelen çevrimiçi topluluklar daha da güçleniyor. Yani League of Legends oynamıyorsanız veya Call of Duty oynamıyorsanız, diğer herkesin ne yaptığını görmek için o topluluğa giriş yapıyor, merhaba diyor, oyundaki insanlara mesaj gönderiyor olabilirsiniz.

Yani sadece büyüyor ve büyüyor ve ben heyecanlıyım. Şimdi 2021, yani 2011'de oyunlar tamam, harika gibiydi ama 10 yılda bu kadar ileri gideceğini bilmiyorduk. Yani 2031'e geldiğimizde, eminim olağanüstü olacak.
Yüzüklerin Efendisi bu yıl 20. yılını kutluyor. Bunun sizin için ne anlama geldiği konusunda kendi kafanızda bağlamsallaştırdığınızı düşündünüz mü? Yoksa o kadar düşünmüyor musun?

Bunun hakkında pek düşünmüyorum. Bunu düşünmek ya da üzerinde bu kadar çok durmak benim için ne kadar sağlıklı bilmiyorum. Açıkçası proje üzerinde çalışırken onu sevdim ve deneyime sahip oldum ve deneyim açıkçası hayatımın büyük bir bölümünü dikte etti. Ama Lord of the Rings'i muhtemelen yaklaşık 15 yıldır görmedim ve ne zaman göreceğimden ya da izleme sebebinin ne olduğundan emin değilim. 20 yaşında olan bir şeye dahil olmak çılgınlık. Çünkü açıkçası sizi önemli ölçüde yaşlandırıyor ve gerçekten, gerçekten sizi korkutuyor; anne babanızı korkutur. Bu harika.

Bir aktör olarak, sinema tarihinin birçok yönden kültürel bir simgesi haline gelen bir üçlemede yer almak şöyle dursun, tüm kariyeriniz boyunca hit olan bir projede yer aldığınız için çok şanslı olmalısınız. O yüzden çok hatırlıyorum. Belli ki içinde birçok erkekle hala iyi arkadaşım. Harika, gurur duyduğum, harika olduğunu düşündüğüm, zamana direndiğini düşündüğüm bir film yapmak harika. Ve bence birçok yönden herkes için bir film. Bu benim için bir film değil. içindeydim. deneyimim oldu. Onu sevdim. Ve şimdi izleyiciler kendi hayatlarını solumaya başlıyor.
Yüzüklerin Efendisi Star, Call Of Duty: Vanguard'da Sadist Nazi Kötü Adamı Oynamaktan Bahsetti

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski