Ubisoft çalışanları reform talepleri için destek arayan kamuya açık bir dilekçe açtı

Ubisoft çalışanları reform talepleri için destek arayan kamuya açık bir dilekçe açtı

Ubisoft çalışanları reform talepleri için destek arayan kamuya açık bir dilekçe açtı

Geçen hafta, Ubisoft çalışan grubu A Better Ubisoft, özellikle Activision ile karşılaştırıldığında şirketteki değişimin yavaş temposunu eleştirdi. Şimdi, muhtemelen Ubisoft yönetiminin taleplerine uyması için baskısını artırmak için çalışanlar halktan destek arıyor.

Grup, "Bizi hayal kırıklığına uğrattınız, [Ubisoft CEO'su Yves] Guillemot" diye tweet attı. "100 gün. Sıfır talep karşılandı. Elbette bundan daha iyisini yapabilirsiniz."100 gün, Ubisoft çalışanları tarafından imzalanan ve Temmuz ayında yönetime gönderilen ve şu ana kadar karşılanmayan dört özel talebi ortaya koyan bir açık mektuba atıfta bulunuyor:
Bilinen suçluları teşvik etmeyi ve stüdyodan stüdyoya, ekipten ekibe hiçbir yankı uyandırmadan taşımayı bırakın. Bu döngünün bitmesi gerekiyor.
Ubisoft'un bir şirket olarak buradan nasıl ilerleyeceği konusunda anlamlı bir söz sahibi olmak için masada ortak bir koltuk istiyoruz.
Tüm stüdyoların gelecekte bu suçları ele almak için kullanabileceği bir dizi temel kural ve süreç üzerinde anlaşmak için sektörler arası işbirliği.
Bu işbirliği, yönetim dışı pozisyonlardaki çalışanları ve sendika temsilcilerini yoğun bir şekilde içermelidir.


Bu yeni mesaj, sadece Ubisoft çalışanlarından ziyade herkese açık ve Activision'ın kendi çalışanlarının reform taleplerine nispeten hızlı tepki vermesiyle keskin bir şekilde rahatlayan Ubisoft liderliğinin eylem eksikliği ile artan hayal kırıklığını yansıtıyor ."Ubisoft, Twitter'daki herkese açık gönderilerin ardından sınırlı bir eylemde bulunmak zorunda bırakıldığından 16 ay sonra, teslimat için herhangi bir zaman çizelgesi ya da ne olduğuna dair herhangi bir ipucu vermeden" kullanıma sunmaya hazır olduğunuz "İK için stratejik bir değişim yol haritasından" bahsediyorsunuz. bu değişiklikler olacak," A Better Ubisoft geçen hafta tweetledi .

"Daha dün Activision Blizzard, kadın ve ikili olmayan çalışan sayısını beş yıl içinde %50 artırma taahhüdünde bulundu... Görünen o ki, sadece üç ay içinde çalışanların endişelerini dinleyip harekete geçtiler."

Activision, kadın ve ikili olmayan çalışanların yüzdesini artırma vaadinin yanı sıra cinsel taciz ve ayrımcılık iddialarına ilişkin zorunlu tahkimden de feragat etti, gelişmiş ücret şeffaflığı sözü verdi ve oyun ve teknolojiyle ilgili çeşitlilik girişimlerine 250 milyon dolar yatırım yapmayı taahhüt etti.

Karşılaştırıldığında, Ubisoft'un en son hamlesi, Igor Manceau'yu yeni baş yaratıcı sorumlusu yaptığı Eylül ayında gerçekleşti . Manceau , işyerinde suistimal ve taciz iddiaları üzerine geçen yıl istifa eden Serge Hascoët'in yerini aldı . Daha İyi Bir Ubisoft, Manceau'nun atanmasına yol açan süreci eleştirdi ve bunun "Yves'in [Ubisoft CEO'su Guillemot] editoryal departmanın liderliğini yeniden tanımlama ve tekil bir yaratıcı görevliye sahip olmaktan kaçınma sözünü anlamadan gerçekleştiğini" söyleyen bir açıklama yayınladı. "

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski