Skate 2, Xbox'ın Geriye Dönük Uyumluluğunu Açıkladı... Ama EA Hala Sunucuları Kapatıyor

 Skate 2, Xbox'ın Geriye Dönük Uyumluluğunu Açıkladı... Ama EA Hala Sunucuları Kapatıyor

Skate 2, Xbox'ın Geriye Dönük Uyumluluğunu Açıkladı... Ama EA Hala Sunucuları Kapatıyor

Skate 2'nin geçtiğimiz günlerde Microsoft'un geriye dönük uyumlulukla geri geleceğini duyurduğu uzun bir oyun listesinin parçası olarak Xbox konsollarına geri döneceği duyuruldu. Kötü haber mi? EA, önümüzdeki ay oyunun çevrimiçi sunucularını kapatmaya devam ediyor.

Skate Twitter hesabından atılan tweetlerde (aşağıda), EA ekibi, Skate 2'nin geriye dönük uyumluluk yoluyla Xbox One ve Xbox Series X|S konsollarına çıkacak olan yetmiş oyundan biri olduğu duyurulduktan sonra hayranlarıyla kutladı . Ancak stüdyo bunu kısa bir süre sonra izledi ve oyunun sunucularının çok daha uzun süre orada kalmayacağına dair kısa ama hayal kırıklığı yaratan bir hatırlatma yaptı.

Tweet, "10 Aralık 2021'de PlayStation ve Xbox için Skate 2 çevrimiçi sunucularını kapatacağımıza dair bir uyarı sağlıyoruz" dedi. Stüdyo, daha fazla bilgiye bağlantı vermeden önce, "Bu kolay bir karar değil ve hafife aldığımız bir şey değil," diye devam etti.

EA'nın kararı, Skate 2'nin çevrimiçi hayran kitlesinin neredeyse yok olma noktasına kadar azaldığını gören uzun bir oyun listesinde görünüşte bir başkası haline gelmesinden sonra geldi. Oyunun Xbox'ın geriye dönük uyumluluk listesine dahil edilmesi bu durumu düzeltmeye yardımcı olmuş olsa da, görünüşe göre bu, EA'yı oyuna bağlı kalmaya ikna etmek için yeterli değil.

Neyse ki, Skate 2'nin klasik tek oyunculu deneyimi bozulmadan kalacak ve bu da umarım topluluk için çok ihtiyaç duyulan nostalji vuruşunu sağlayacaktır. Gerçekten çok oyunculu bir oyuna girmeyi umuyorsanız, bunu yapmak için yalnızca birkaç haftanız kaldı.

Skate'in seriye son girişi 2010'da Skate 3 ile geldi. Ancak geçen yıl EA , yayıncının o sırada erken geliştirme aşamasında olduğunu söylediği yeni bir Skate devamı ile seriyi canlandırdığını duyurdu . Açıklamanın ardından şirket, yaklaşmakta olan projenin Full Circle adlı Vancouver merkezli yeni bir EA stüdyosu tarafından geliştirildiğini doğruladı .

Microsoft'un çok çeşitli orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunlarını geriye dönük uyumlu hale getirme kararı, Xbox'ın 20. yıl dönümünü çevreleyen bir dizi kutlamanın parçası olarak geliyor . Xbox dünyasından daha fazla bilgi için, Game Pass'in Netflix gibi akış platformlarının başarısından önce nasıl bir kiralama hizmeti olacağını ayrıntılandıran bu parçayı kontrol ettiğinizden emin olun .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski