Rekor kıran izleyiciler, EDward Gaming'in LOL Dünya Şampiyonası 2021'i almasını izliyor .

Rekor kıran izleyiciler, EDward Gaming'in LOL Dünya Şampiyonası 2021'i almasını izliyor .

 Çinli izleyiciler hariç, 4 milyondan fazla izlendi.


Çinli takım EDward Gaming (EDG), League of Legends Dünya Şampiyonası 2021'de Sihirdar Kupasını üstlendi ve organizasyonun Worlds'deki ilk galibiyeti için rakipleri DWG KIA'yı geride bıraktı. EDG beş oyun serisini 3'e 2 kazandı, oyunlardan biri bile eşit şekilde eşleştirilmiş bir ileri geri mücadeleden başka bir şey değildi. Maç, Çin dışında 4 milyondan fazla izleyici çekti ve bu rakamlar açıklandıktan sonra büyük olasılıkla milyonlarca kişi daha geldi.

EDG'nin orta koridor oyuncusu Scout, Worlds final serisi için MVP ödülünü aldı.

EDG bu eşleşmede başarısız oldu, sadece daha önce bir Dünya finalinde yer almamakla kalmadı, aynı zamanda DWG KIA'ya karşı da mücadele etti. DWG geçen yılki Dünya Şampiyonası'nı kazandı ve bu yılki bir galibiyet, takımı tarihte iki ardışık Dünya Şampiyonası kazanan ikinci kişi olarak sağlamlaştıracaktı. DWG'nin yıldız oyuncularından biri olan Khan için, memleketi Güney Kore'de askerlik hizmetine çağrıldığı ve emekli olmaya zorlanacağı için bahisler daha da yüksekti.

Çin Ligi taraftarları, oyunun yerel saatle 2'de olmasına rağmen özellikle heyecanlandılar ve sokaklardaki kutlama videoları Çinli olmayan sosyal medyayı bile doldurdu.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski