Phil Spencer tarafından ima edilen Elder Scrolls 6 Xbox ayrıcalığı

 Phil Spencer tarafından ima edilen Elder Scrolls 6 Xbox ayrıcalığıElder Scrolls 6 Xbox ayrıcalığı, Phil Spencer'ın yeni bir röportajda ima ettiği gibi giderek daha olası görünüyor.

GQ ile konuşan Xbox şefi, Elder Scrolls 6'nın yalnızca Microsoft platformunda piyasaya sürülerek Starfield'ın izinden gideceğini ima etti . Ancak bu karar, "başka herhangi bir platformu cezalandırmakla ilgili değil", ancak Xbox hayranlarına "eksiksiz bir paket" sunma girişiminin bir parçası.

"Xbox'ta yer alabilmek için elimizdekilerin tam paketini getirebilmemizi istiyorum. Elder Scrolls VI'yı düşündüğümde bu doğru olurdu. Serilerimizden herhangi birini düşündüğümde bu doğru olurdu. "

Bu , Deathloop geliştiricisi Arkane veya Doom's iD Software gibi bu yılın başlarında tamamlanan Zenimax satın alımının bir parçası olarak Xbox ailesine getirilen diğer stüdyoların PlayStation hayranları için iyi bir haber olmayabilir, ancak aynı zamanda bu kadar da gelmemeli. bir sürpriz.

Bethesda'dan Pete Hines, Starfield PS5'in Ağustos ayında olmayacağını doğruladı ve Elder Scrolls 6'nın kısa bir süre sonra "planlanmış" bir Xbox'a özel olduğunu bildirdi . Satın alma işleminden bu yana Microsoft, Zenimax'ın son PlayStation yükümlülükleri olan Deathloop ve Ghostwire Tokyo'nun karşılanacağını, ancak bundan sonra durumun değişeceğini açıkça belirtti.

Skyrim takibi hangi platformlarda başlatılırsa başlatılsın, gelmesi muhtemelen birkaç yıl sürecek. Geçen hafta Todd Howard, Elder Scrolls 6'nın 2026'ya kadar gelmeyebileceğini ima etti ve Starfield'ın gelecek yıl lansmanına ve Bethesda'nın içinde çalıştığı dört ila beş yıllık geliştirme dönemine işaret etti.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski