MSI'ın yaklaşan Z690 Godlike'si şimdiye kadarki en çılgın anakart olabilir

 

MSI'ın yaklaşan Z690 Godlike'si şimdiye kadarki en çılgın anakart olabilir


MSI'ın yakında çıkacak olan Z690 Godlike anakartı iki CES Innovation Honoree ödülüne layık görüldü . İki kategori, 'Yüksek Performanslı Ev Sesi/Video' ve 'Oyun'dur. Anakart henüz açıklanmasa da, PC Gamer anakartın iki görüntüsünü elde etti. Bunun şimdiye kadarki en üst düzey tüketici anakartı için bir yarışmacı olacağını söyleyerek bir uzuvda olduğumuzu düşünmüyoruz.


Z690 Godlike piyasaya çıktığında MSI Z690 serisinin en üstünde yerini alacak. Büyük boyutu, anakartın içereceği donanım miktarı hakkında size bir fikir verir. Ayrıca sığdırmak için çok büyük bir kasaya ihtiyacınız olacak. Wccftech , PCB şemaları ve kartın G/Ç ve bağlantı seçenekleri hakkında daha fazla ayrıntı dahil olmak üzere kart hakkında birçok bilgi verdi.

Z690 Godlike'ın bir 2022 amiral gemisi anakartından beklediğiniz akla gelebilecek hemen hemen her özelliğe sahip olduğunu söylemek güvenli. 10GbE, gelecekteki PCIe 5.0 sürücüleri için eklenti kartlı altı M.2 yuvası, sayabileceğinizden daha fazla USB, Thunderbolt 4 ve birinci sınıf bir ses çözümü düşünün. Buna, soğutma blokları ve buna uygun M.2 soğutması olan tam bir sıvı nitrojen OC altında bile strese girmeyecek bir VRM ekleyin ve temel özelliklerini açıklamanın yaklaşık yarısına gelmiş olabilirsiniz.

Asıl göz alıcı özellik, bellek yuvalarına bitişik 3,5” dokunmatik ekran. Bu ekran, AIO pompa kafası ekranlarının yapabileceği birçok şeyi yapabilecek, ancak bundan çok daha fazlasını yapabileceğinden eminiz. MSI'ın bu konuda ne açıklayacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Kartın geri kalanı soğutucu ve koruyucu ile kaplıdır ve elbette iyi bir RGB aydınlatma sıçraması olmadan bir oyun anakartı olmazdı.

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik henüz açıklanmadı. Ancak lansmanın henüz yakın olmadığına inanıyoruz. Fiyatlandırmaya gelince, çok fazla olacak. Asus, Asrock ve Gigabyte'ın hepsi muazzam derecede yüksek kaliteli Z690 anakartlarını piyasaya sürdüğü için yalnız olmayacak. Ancak hız aşırtmalı Core i9 12900K işlemcinizle uyumlu en iyi anakartı arıyorsanız , MSI Z690 Godlike göz atmaya değer.

Panodaki resimlerimizin işlenmiş resimler olduğuna dikkat etmek önemlidir. Son anakart bundan farklı görünebilir. Nihai ürün böyle görünse de görünmese de, finansal olarak elde edilemezse, bunun çok arzu edilen bir anakart olacağından eminiz.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski