Havok Motor ücretinden feragat edildiğinden Valve oyunlarını modlamak daha kolay hale gelmek üzere

 Havok Motor ücretinden feragat edildiğinden Valve oyunlarını modlamak daha kolay hale gelmek üzereValve ve Microsoft, Team Fortress 2 ve Half-Life: Alyx gibi modlama oyunlarını kolaylaştıracak Havok Engine ücretinden feragat etmek için anlaştı.

Bir tweet olarak @ TF2CCWiki genellikle 50.000 $ maliyeti Havok fizik motoru için bir varlık ruhsatı alma hakkında sormak Valve uzandı - - şu anda motoru sahibi - - Vana o Microsoft ile anlaşmaya vardığını söyledi feragat Gelecekteki modlar için 50 bin dolarlık ücret, hayranların Team Fortress 2'yi ve Valve'ın diğer oyunlarını değiştirmesini kolaylaştırıyor.

Valve'den gelen resmi yanıt şöyle: "Microsoft ile Valve oyunlarının gelecekteki modları için Havok ücretlerinden feragat edilmesi için bir anlaşmaya vardık. Bununla birlikte, modların ana amacının ticari olmayan hayran projeleri olarak hareket ettiğini görüyoruz." Momentum Modunda proje ve geliştirme lideri olan @Gocnak da Steam'in AB Yasal İnceleme ekibinden aynı yanıtı aldığından, @TF2CCWiki bu yanıtı alan tek kişi değil .

İlk Twitter kullanıcısı daha sonra Havok lisans ücretinin yalnızca "ücretli modlar" için olduğunu açıklayan bir tweet attı . Tüm Team Fortress 2 modlarının ücretli olmadığını eklemek, bu yüzden bu onları gerçekten etkilemiyor. Bununla birlikte, Valve'nin diğer oyunlarını, bunu karşılamak için 50 bin dolarlık bir kredi almak zorunda kalmadan modifiye etmek isteyenler için hala iyi bir haber.


Genshin Impact geliştiricisi miHoYo'nun kısa süre önce hayranlarının yasal işlem riski olmaksızın hayran yapımı ürünler yaratmasına ve satmasına izin verdiğini açıkladığı gibi, pek çok geliştirici hayran yapımı projelerin dizginlerini gevşetiyor gibi görünüyor. t miHoYo'nun kurallarına aykırı.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski