Halo Infinite'i Steam'de Yayınlamak Çok İyi Bir Karar Gibi Görünüyor

 Halo Infinite'i Steam'de Yayınlamak Çok İyi Bir Karar Gibi Görünüyor
Halo Infinite'i Steam'de Yayınlamak Çok İyi Bir Karar Gibi Görünüyor

Halo Infinite'in çok oyunculu modu dün erken saatlerde piyasaya sürüldü ve Xbox Game Studios'un Xbox PC Uygulaması ile birlikte Steam'de başlatma kararı şimdiden çok iyi sonuç vermiş görünüyor.

Gereğince SteamDB , oyun piyasaya çıktığından beri ilk gün içinde oyuncuların büyük bir akını gördü. Dönem boyunca, Halo Infinite'in en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 272.856 ile çeyrek milyonu geride bıraktı - anında platformun tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısı sıralamasında 22. sıraya yerleşti.

Bu, oyunu Payday 2 ve Rust'ın üstüne, Skyrim ve Destiny 2'nin hemen altına yerleştiriyor. Oyunun bu zirveye Pazartesi günü ulaştığı göz önüne alındığında, bu hafta bu listelerde tırmanması tamamen mümkün.

Halo Infinite'in Steam sürümünü çevreleyen istatistikler kendi başlarına yeterince etkileyici olsa da, oyunun platformda yayınlanması, duyurudan sonraki bir saat içinde oyunu çalıştıran diğer birçok platformda başlatma sorunları yaşadığı için daha da önemli hale getirildi .

Dün Xbox PC Uygulaması üzerinden oyuna erişmeye çalışan birçok oyuncu, oyunun düzgün şekilde başlamaması gibi sorunlar yaşadı. Bu, indirme için görünmeyen bir güncellemeyle ilgili bir sorun gibi görünüyordu. Xbox PC Uygulaması 200 MB ön yükleme boyutuna sahipken, Steam sürümü bunun yerine yaklaşık 26 GB dosya boyutuna sahipti ve oyuncuların oyunu istedikleri gibi çalıştırmalarına izin veriyordu.

Oyunun Xbox PC Uygulaması sürümüyle ilgili sorunlar o zamandan beri çözüldü, ancak sorunların daha fazla oyuncu akınına neden olup olmadığı, oyunun Steam sürümüne geçmeyi tercih edip etmediği hala belirsiz.

Halo Infinite'in çok oyunculu modu son derece başarılı bir lansman yaşıyor gibi görünse de, buna katkıda bulunan birkaç faktör var. Her şeyden önce, Halo Infinite'in çok oyunculu modu ücretsizdir, yani hayranların aksiyona katılarak kaybedecek hiçbir şeyi yoktur.

Dünkü yayından önce bile beklenti yüksekti. Geçen yıl oyunun gecikmesinin ardından birçok oyuncu aylardır Halo Infinite oynamayı bekliyor . Gecikmeler bazen lansman sırasında bir oyun için kötü alametlere işaret edebilirken, birçok hayran , oyunun daha önce yayınlanan teknik önizlemelerinden gelen olumlu raporların ardından Infinite'in çok oyunculu oyununa atlamaktan heyecan duydu .

Infinite, piyasaya sürülmesinden bu yana zaten çok sayıda oyuncu biriktirdiği için, oyunun hafta sonu boyunca nasıl performans gösterdiğini görmek ilginç olacak. Bu genellikle oyunların daha yüksek hacimli oyuncularla karşılaştığı bir zamandır ve Microsoft, Infinite'in çeşitli platformlarda listelerde daha yükseğe çıkmaya devam etmesini umacaktır.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski