Hafta Sonu Popüler Konu: Şimdiye kadarki en kötü video oyunu lansmanı

Hafta Sonu Popüler Konu: Şimdiye kadarki en kötü video oyunu lansmanı

Hafta Sonu Popüler Konu: Şimdiye kadarki en kötü video oyunu lansmanı

Okuyucular, Cyberpunk 2077'den Project CARS 3'e, şimdiye kadar yaşadıkları en hayal kırıklığı yaratan video oyunu lansmanlarını tartışıyorlar.

Bu haftanın Sıcak Konusu'nun konusu, oyunun beklendiği gibi olmadığı için mi yoksa pazarlaması veya incelemeleri tarafından yanlış tanıtıldığı için mi hayal kırıklığı yarattığını soran okuyucu Helix tarafından önerildi.

Pek çok kişinin, lansman sırasında hatalar ve bozuk oyunlarla ilgili artan sorun nedeniyle artık ilk gün ön sipariş vermediklerini veya satın almadıklarını söylemesi ilginçti.

Joy eksikliği
Son zamanların hayal kırıklığı yaratan oyunları? Back 4 Blood ve Deathloop'u aday gösterirdim. Left 4 Dead halefi için uzun bir süre bekledikten sonra, bu kadar uzun bir süre sonra formülü gerçekten genişletmemek için Back 4 Blood'ı buldum ve arkanızda rastgele sürekli zombi yumurtlaması bana neşe vermiyor. Ayrıca oyunun sadece açılışta online olması pek uygun değil ama offline mod yaptıklarına sevindim.

Deathloop hayal kırıklığı yarattı çünkü en iyi PlayStation 5 oyunu Returnal, zaman döngüsü fikrini çok daha iyi yaptı. Returnal, sizi gerçekten tetikte tutan çılgınca iyi bir oyuna sahip. Deathloop'un seviyelere kesilmesi benim için işe yaramadı. Başlangıçta oyunun hedefleri istediğiniz gibi ele almak için uygun bir açık dünya olduğunu düşündüm, bu yüzden oyunun nasıl olacağını varsaymak benim hatam olabilir.

Bu iyi bir konsept ama iyi uygulanmadı ve oynamayı bırakmak zorunda kaldım. Her iki oyun da yaşadıklarımdan hiçbir şekilde bozulmadı, ancak ikisi de eziciydi.
Sub-Sıfır Katı Yılan

Eski halinin gölgesi
Benim için bir oyun lansmanında yaşadığım en büyük hayal kırıklığı Castlevania: Lords Of Shadow olurdu.

Büyük bütçeli bir 3D-vania beklentisiyle heyecanla oyunu aldım. Ancak, oynamaya başladığımda, God Of War tarzı dövüş türevini pek umursamadığımı ve bazen elde edeceğiniz korkunç sabit kamera alanlarından daha az etkilendiğimi fark ettim. Patrick Stewart'ı ne kadar sevsem de olay örgüsü ve anlatımı benim için hiçbir şey yapmadı.

Oyun, Iga'nın Metroid tarzı oyunlarında iyi bir şekilde hayatta kalan serinin tüm özü tamamen gitmiş gibi geldi ve onun yerine, hiçbir fikri veya kimliği olmayan başkalarından ödünç almaya istekli, işçi benzeri bir 3D aksiyon oyunu oldu. sahip olmak. Oyunda ilerlerken sıkıcı bir uğraş buldum ve o kadar sevmedim ki tamamlamaya hiç tenezzül bile etmedim.

Hafıza incelemelerinden genel olarak olumluydu ve çoğu bu güne kadar bundan iyi söz ediyor ve daha çok devam filmlerinin ne kadar kötü olduğuna odaklanıyor. Yine de çok yanlış tanıtılmış gibi davranamam, birçok kişi bunun bir yeniden başlatma olduğunu ve God of War'ı etkilediğini belirtti (daha olumlu bir şekilde onları buldum), ancak bunun ne kadar vasat bir oyun olacağına hazırlıklı değildim. olmak sona erer.

Lords Of Shadow'un hatırlayabildiğim hiçbir teknik sorunu yoktu ve çok hatalı sürümlere özellikle tolerans göstermiyorum. Daha yakın yıllarda, bitmiş oyunları piyasaya sürme geçmişine sahip bir geliştiriciden gelmedikçe, büyük bir sorun olmadığını anlayana kadar lansman sırasında oyun satın almayı erteledim.
Lord Kara Fırtına

Başarısız Proje
Normalde lansman sırasında oyun satın alan biri değilim. Normalde yamalanana, hatalar giderilene ve fiyatlar düşene kadar bekleyeceğim. Birinci günü, hatta çoğu zaman birinci yılı oynamak konusunda telaşlı değilim! Ayrıca bir oyun almadan önce her zaman yorumları okuyacağım, bu yüzden normalde hayal kırıklığına uğramam.

Bir istisna var, o da yarış oyunları, bunlar piyasaya çıkacak. Ancak yine de yorumları her zaman okuyacağım, yani söz konusu oyun aslında benim tarafımdan satın alınmadı. Belki bu yüzden sayılmaz, karar vermene izin vereceğim.

Project CARS serisinin büyük bir hayranıyım, ilki harika bir yol tutuş modeli ve harika bir araba ve pist seçimi ile harika bir oyundu. En iyi kısım? Arabaların kilidinin açılması veya modifiye edilmesi yok – tüm arabalar ve pistler başlangıçtan itibaren mevcut ve kurulum değişiklikleri (downforce, vites oranları, bu tür şeyler) dışında diğer atari yarışçılarının sahip olduğu modlamaların hiçbiri (Forza Horizon için harika) , sadece uygun bir yarışçıda istemiyorum).

Project CARS 2, dinamik hava durumu gibi şeylerle bu konuda iyileştirildi ve geliştirildi. Ardından Project CARS 3 geliyor. Kurulum iyi görünmüyordu, daha az sim daha çok arcade. İncelemeler görünür ve en büyük korkularım gerçekleşir. Parça listesi önceki oyunlardan daha kısa – iki önemli devre, Spa ve Monza eksik. Yalnız bu endişe vericiydi.

Sonra incelemeler bunu doğruladı. Gerçekten istemediğim şey… herhangi bir ilerleme kaydetmek için araba satın almanız ve değiştirmeniz gerekiyor! Diziyi bu kadar harika yapan şeyi kaldırdılar! Bu yetenek sadece…. sürmek. Daha da kötüsü, kullandıkları model, ilerlemenin gerçekten yavaş olduğu anlamına geliyordu.

Pit stop yok, lastik aşınması veya yakıt kullanımı yok, hasar yok, bir araba oyununu sim yapan şeylerin hiçbiri yok! Daha çok arcade kullanım modeline geçiş (kesinlikle zaten iyi hizmet verdi) hayal kırıklığına uğrattı. Onu satın almadım ve arada sırada yarıştığım ligin hala Project CARS 2 kullanması ilginç, kimse PlayStation 3 satın almamış. Fiziksel kopya satışları görünüşe göre Project CARS 2'den %80 daha düşüktü.

Hatta geçen yıl olduğu gibi Slightly Mad Studios'un Codemasters tarafından satın alındığını, ardından Codies'in EA tarafından satın alındığını ve ardından kurucusu Ian Bell'in ayrıldığını bilen seri için ölüm çanı bile olabilir.

Bir Project CARS 4'ün serinin köklerine geri dönmesini çok isterim. Ama şimdi olduğunu göremiyorum. Ahh peki, hala Project CARS 2'm var.

Cyberpunk 2077 ile biten lansman bunun en bariz örneği ama incelemeleri beklediğim için onu alamadım, bu yüzden aslında bu konuda kişisel deneyimime dayanarak konuşamam. CD Projekt'in The Witcher 3'ten aldıkları iyi niyeti her seferinde ne kadar çabuk tükettiğinin şok edici olduğunu söylemek dışında.

Benim asıl seçimim Mass Effect 3, ki bu biraz garip gelebilir çünkü genel olarak hoşuma gidiyor. Muhtemelen sorunun son olduğunu tahmin etmişsinizdir ama ne kadar korkunç olsa da bence birçok insan başlangıçta daha kötü olduğunu unutuyor.

Bir güncelleme ile düzeltmeden önce, biraz daha az korkunç hale getirmek için, dişlerde daha da büyük bir tekme oldu. Sanki oyunu yapmak için yıllarını harcamışlar ve sonra birdenbire sonunu bitirmek için sadece birkaç saatleri olduğunu anlamışlar, bu yüzden ne gerekiyorsa onu tokatlamışlar gibi. Sadece korkunç ve neredeyse franchise'ı öldürdü, özellikle Andromeda'nın takip olduğu göz önüne alındığında.

Koridor rolü oyuncusu
Final Fantasy 13'ün piyasaya sürüldüğünde bir oyundan dolayı yaşadığım en büyük hayal kırıklığı olduğunu düşünüyorum. Büyük bir Final Fantasy hayranı olarak incelemelere gerçekten dikkat etmedim (biliyorum!) ve bu yüzden ne kadar doğrusal ve raylar üzerinde olduğu karşısında gerçekten şok oldum.

Daha da garip olan şey, daha açık bir dünyaya açılmasıydı, ancak ancak yaklaşık 30 saat sonra. Ne hakkındaydı?! Sonra Lightning'i sevmemiz gereken biri olarak üzerimize itme girişimleri oldu. O günler Square Enix için karanlık günlerdi ve son zamanlarda biraz rönesans yaşadıklarını görmekten memnunum.

Açık bir örnek
eminim bundan çok bahsedilecektir ama benimkilerden biri Cyberpunk 2077, bu fragmanı bir süre önce gördüm ve etkilendim ve hatta
fragman olduğunu düşündüğüm için oyuncu olmayan bir arkadaşıma ilettim. çok iyi. Oyun fena olmasa da, aslında piyasaya çıkmadan önce oyun hakkında okuduğum iyi fragmanlar ve makaleler nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Çok beğenilen ama herkesin çayı olmayan The Witcher 3'ü yapmış olmaları beni heyecanlandırdığı için ön sipariş verdim. Ben pek çok oyunu ilk gün tam fiyat almıyorum ama bunu aldım; Çok fazla indie oyun satın alma eğilimindeyim. Şimdiye kadar oynadığım Cyberpunk 2077'den keyif aldım ancak PlayStation 4 sürümünü satın alarak PlayStation 5 yükseltmesini beklemek için oynamayı bıraktım.

Hayal kırıklığına uğradığım bir diğer oyun ise N64'teki Diddy Kong Racing oldu. Beni dinleyin, hem ben hem de ağabeyim, N64'te Mario Kart 64'ten gerçekten keyif aldık, iki oyunculu yarışları ve iki oyunculu savaş modunu oynadık, bunu ölümüne ve ardından biraz oynadık. Kardeşim buna benzer bir oyun arıyorum, Diddy Kong Racing for N64'ü sipariş etti ve Mario Kart 64 gibi başka bir karting oyunu olduğu için oldukça heyecanlıydım, diye düşündüm. Oynayana kadar ve nasıl kontrol edildiği nedeniyle Mario Kart 64 ile yaptığım gibi devam etmedim. O yüzden çok oynamadım.

Kardeşimin satın alması olduğu için çok para harcadığı için çok oynadı ve masraftan dolayı çok sık oyun alamadık ve içine girdi. İlk başta oyunun Mario Kart'a kıyasla nasıl hissettirdiği konusunda hevesli değildi. Bugün yeniden yapsalar veya yeniden düzenleselerdi kesinlikle
tekrar denerdim ve o zamandan beri insanların oyun hakkında söylediği tüm iyi şeyleri duyduğum için şimdi beğenip beğenmediğimi görmek için çok daha fazla zaman ayırırdım.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski