Forza Horizon 5 Erişilebilirlik Ayarları Ayrıntılı, Amerikan ve İngiliz İşaret Dili Çok Yakında

 Forza Horizon 5 Erişilebilirlik Ayarları Ayrıntılı, Amerikan ve İngiliz İşaret Dili Çok Yakında

Forza Horizon 5 Erişilebilirlik Ayarları Ayrıntılı, Amerikan ve İngiliz İşaret Dili Çok Yakında


Microsoft, video oyunu erişilebilirliğinde lider olduğunu kanıtlamıştır ve Forza Horizon 5 desteğinde bulunan özellikler bu durumu yeniden teyit etmektedir. Dün bir blog yazısında , Playground Games'ten Mike Brown, Horizon 5'i işitme veya görme engelli veya başka erişilebilirlik ihtiyaçları olan kişiler için oynanabilir hale getiren çok sayıda geçiş ve ayar detayını açıkladı.

Brown, yazısında bu özelliklerin önemini vurgulayarak, “Dünyadaki herkesin oyunumuzu deneyimlemesini istiyoruz ve dünya çapında tahmini 400 milyondan fazla engelli oyuncuyla, tüm oyuncuların oyun oynaması hayati önem taşıyor. oyunlarını kendileri için en iyi olacak şekilde uyarlayabilirler.” Mevcut özelliklerin çoğu, Oyun ve Engellilik topluluğuyla yapılan ve geliştirme ekibine girişin önündeki çeşitli engelleri ayrıntılı olarak anlatan görüşmelerden gelmektedir. Forza Horizon 5'te piyasaya sürüldükten sonra sunulan blog gönderisinde açıklanan erişilebilirlik özelliklerinden bazıları şunlardır:
Oyuncuların çevrimdışı oynarken Forza Horizon 5'i daha düşük bir hızda oynamasını sağlayan bir Oyun Hızı Modifikasyonu ayarı; bu özellik yeni başlayanlar ve oyunda ilerlemek için daha fazla zaman isteyenler için harika.

Menüler ve metinler gibi öğelerin oyuncular için daha kolay ayırt edilmesini sağlamak için renkleri değiştiren Yüksek Karşıtlık modu.

Renk körlüğü olan oyuncuların oyun öğelerini daha iyi görselleştirmelerini sağlayan Renk Körlüğü modu. Oyuncular, kullanıcı arayüzü ve oyun görselleri için renk körü ayarlarını bağımsız olarak ayarlayabilirler.

Altyazılar için özelleştirmenin önemini biliyoruz. Bunlarla şunları yapabileceksiniz:
Altyazıları aç veya kapat
Yazı tipi boyutunu ayarlayın
Arka plan opaklığını ayarlayın
Anahtar kelimeleri vurgulama yeteneği

Menüyü ve oyun yazı tipi boyutunu özelleştirin.

Metni, düğmeleri ve diğer öğeleri yüksek sesle okuyan ekran okuyucu anlatıcısı.

Sesli Sohbete katılmak isteyen ve sentezlenmiş ses göndermesi veya sesli sohbeti sentezlenmiş metin olarak alması gereken oyuncular için metinden konuşmaya ve konuşmadan metne seçenekleri.

Hareketli arka planları devre dışı bırakma yeteneği.

Oyuncuların oyundaki bildirimlerin ne kadar süreyle görüneceğini ayarlamasına olanak tanıyan bildirim süresi ayarı.

Çalışmalarda bulunan ancak hemen mevcut olmayan bir diğer önemli erişilebilirlik özelliği, ara sahneler sırasında resim içinde resim Amerikan İşaret Dili ve İngiliz İşaret Dili tercümanlarıdır. AAA oyun alanındaki bu yenilikçi seçeneğin yakında geleceği söyleniyor.

Forza Horizon 5, 9 Kasım'da Xbox Series X/S, Xbox One ve PC'de yayınlandı. Ancak Premium Sürümü önceden satın alanlar veya Premium eklenti için ödeme yapan Game Pass aboneleri, bugünden itibaren açık dünya yarışçısını oynayabilir. Horizon 5 hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, oyunla ilgili incelememize buradan göz atın .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski