Fortnite, Çin'i Kırmaya Çalışmaktan Resmen Vazgeçti

 Fortnite, Çin'i Kırmaya Çalışmaktan Resmen Vazgeçti

Fortnite, Çin'i Kırmaya Çalışmaktan Resmen Vazgeçti

Epic Games, stüdyo ülkedeki sunucularında bir kuruş kazanmadan zaman aradığı için Fortnite'ı Çin'deki izleyicilere tam olarak getirme arayışından resmen vazgeçti .

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Epic Games, görünüşte önemli bir yatırım yapmasına rağmen şirkete herhangi bir para kazandırmayan oyunun üç yıllık denemesinin ardından dün (15 Kasım) Fortnite'ın ülkedeki servislerini kapattı.

Bloomberg'e göre, oyun Çin pazarına girme girişimlerinde oldukça olumlu bir şekilde başladı ve 10 milyon oyuncu 2018 Yazında oyunu oynamak için ön kayıt yaptırdı. Ancak, ülkedeki yasalar nedeniyle yeni video gerektiren Bölgedeki sanal öğelerin kopyalarını satmak için onay almak için oyun, oyun hiçbir zaman düzgün bir şekilde piyasaya sürülmedi.

Epic'in sunucuları kapatma kararı, Pekin'dekilerin video oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisini daha yakından izlediği bir zamanda geldi. Eylül ayında hükümet, çoğu durumda çocukların oyun sürelerini haftada üç saatle sınırlandırmaya çalıştı, bunun yerine onları alternatif açık hava eğlence etkinliklerine katılmaya teşvik etti.

Fortnite'ın deneme sürümü son üç yıldır Çin'de yayınlanırken, küresel muadilinden bir takım farklılıklar gördü. Hükümet kısıtlamaları nedeniyle, oyunu oynayanlar avatarlarını kişiselleştirmek için dijital ürünler ve kozmetikler satın alamayacaklardı.

GameRant tarafından bildirildiği üzere, bölgede oynanan sürüm aynı zamanda bir maç sırasında birden fazla kazanana izin verdi, görünüşe göre Çin değerlerine daha iyi uyacak şekilde ince ayarlar yapıldı. Bu, yirmi dakikadan daha uzun süre hayatta kalan oyuncuların, kaç oyuncunun ayakta kaldığına bakılmaksızın otomatik olarak galip olarak taçlandırılacağı anlamına geliyordu.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski