EA, NFT ve blockchain oyunlarını 'sektörümüzün geleceği' olarak adlandırıyor

EA, NFT ve blockchain oyunlarını 'sektörümüzün geleceği' olarak adlandırıyor

EA CEO'su Andrew Wilson, NFT ve "kazanmak için oyna" oyunları "sektörümüzün geleceği" olarak nitelendirdi, ancak şirketin kazançları sırasında konuyla ilgili sorulduğunda "bunun nasıl çalışacağını anlamak için hala erken" dedi. bu hafta arayın.Wilson, "Yarattığımız oyunlar ve sunduğumuz canlı hizmetler bağlamında, tahsil edilebilir dijital içeriğin geleceğimizde anlamlı bir rol oynayacağını düşünüyorum." Dedi. "Yani, söylemek için henüz erken ama bence gerçekten iyi bir konumdayız ve ileriye dönük olarak bu konuda daha yenilikçi ve yaratıcı düşünmemizi beklemeliyiz."


EA, son birkaç yılda büyüyen NFT ve "oynayarak kazan" veya blok zinciri alanına henüz resmi olarak adım atmadı. "Oynat-to-kazan" oyunları genellikle oyuncuların oyunu oynamak ve benzersiz oyun içi öğeler toplamak için kripto para birimi aracılığıyla önceden bir maliyet ödemesini gerektirir. Bu eşyalar daha sonra değeri artabilir ve diğer oyunculara satılabilir. Oyundaki parasal payları oyunun genel değerini arttırdığından, oyuncuların oyunun gelişimiyle ilgili girdileri olması da yaygındır.

Son EA iş listeleri , açıklamalarda "NFT" ve "blockchain" içeriyor, bu da şirketin en azından türün popülaritesindeki artışın farkında olduğunu gösteriyor. Şirketin rekabetçi oyun markasının kıdemli direktörü için yapılan bir gönderide şöyle yazıyor: "EA'nın oyun aboneliklerine, bilgisayar vitrinimize ve platformumuza, rekabetçi oyunlara (FIFA, Apex Legends ve Madden NFL dahil) ve yeni yatırımların hızını belirledik. fantezi sporları, blockchain ve NFT'ler ve daha fazlasını içeren iş fırsatları."

Bu haftanın başlarında Ubisoft , kendi kazanç çağrısında blockchain oyunları geliştirme planlarını duyurdu . CEO Yves Guillemot göre, oyun sektöründe "devrim" blockchain denilen IBTimes . Guillemot, "Orada kilit oyunculardan biri olmak istiyoruz" dedi.


NFT ve blockchain oyunları son aylarda pek çok tartışmanın hedefi oldu. Steam, blockchain oyunlarını platformundan yasakladı ; Epic onları kucakladı . Squid Game'den ilham alan bir blok zinciri oyunu, var olan ya da olmayan, aynı zamanda, yaratıcılarının kravatlı kripto para biriminde 3.38 milyon doları cebe indirmesiyle aynı anda iptal edildi .


Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski