Demir Şakacı: Destiny 2'de Bu Hafta — Sarkan İplikler

Demir Şakacı: Destiny 2'de Bu Hafta — Sarkan İplikler

Destiny 2, Aralık ayında yayınlanacak olan 30. Yıldönümü içeriğini beklediğimiz için durgun bir dönemde, bu da bunu hala ortaya çıkan hikayeleri düşünmek için harika bir zaman haline getiriyor.

Techeun'lar toplandı ve Kayıplar Festivali sona erdi ve böylece Destiny 2 dönemine girdik ki, uh... pek bir şey olmuyor. Bungie, Trials of Osiris'teki haftalık ayarlamaları ve ince ayarlarıyla hala meşgul ve geliştirici bu modu geliştirmeye çalışırken süreci izlemek gerçekten büyüleyiciydi. Ancak Kasım, Destiny 2 oyuncuları için bir yetişme ayı gibi. Öldürmek için biraz zamanımız var.

Geçen haftaki Iron Banter'ı kaçırdım, bu yüzden bu benim için de iyi bir fırsat yakalama fırsatı. Devam eden Denemeler deneyleri hakkında bir kez daha konuşmak yerine - bunu muhtemelen önümüzdeki hafta yapacağız - bu, Destiny 2 dünyasına bakmak ve parçası olmayan her şeyi düşünmek için iyi bir fırsat gibi geliyor . Kayıplar Mevsimi. Güneş sisteminin çeşitli köşelerinde birçok hikaye fikri hareket halinde ve nereye gittikleri veya nasıl birleşecekleri net değil. Öyleyse, sarkmaya devam eden ipler hakkında konuşalım.

Kayıp İmparator ve Mücadele Eden İmparatoriçe

Geçen sezon, Osiris'in Savathun olduğu ortaya çıkmadan ve Cabal İmparatoriçe Caiatl ile yarı savaşa girmeden önce , Presage görevi için ortam görevi gören terkedilmiş Cabal gemisi Glykon'da çok zaman harcadık. Bu görevin merkezinde tekil bir soru vardı: Eskiden Leviathan'dan olan ve yıllardır güneş sistemimizde oturan İmparator Calus'a ne oldu?

Bu, bir süredir burada gündeme getirmek istediğim bir şeydi ve tam da bunu yapmaya hazırlanırken, YouTuber bilgin babası Byf, benzer soruları ve düşünceleri içeren bir video yayınladı. Her zaman olduğu gibi, onun durumu ve bunun daha büyük etkileri hakkında iyi bir değerlendirme.

Byf, Calus'un ölüp ölmediği sorusuna odaklanır - Glykon'da duyabileceğiniz, bazıları Calus'un sesi, bazıları da diğer ölü insanların sesi olan fısıltıların ima ettiği bir şey. Bir süredir Karanlığın ölülerle bir bağlantısı olduğunu ve onların seslerini kullanabildiğini gördük, bu yüzden Calus'u orada duymak, onu Presage'ın hikayesinin merkezindeki büyük komünyon deneyi sırasında satın almış olabileceğini gösteriyor.

Ancak bu sezon karakterler, Calus'un bir dereceye kadar hala bir değişken olduğunu kabul etti. Presage misyonundan, Glykon'un güneş sistemimizde eksik olan gezegenlerin olduğu anormalliklerden birine girmeyi başardığını biliyoruz ve bir şekilde, görünüşte konuşmak için Scorn ve Sorrows Crown'u kullanmayı başardığını biliyoruz. Karanlığa. Ve sonra ortadan kayboldu. Bu onun ekran dışında ölmesi için çok fazla kurulum gibi görünüyor.

Öyleyse soru şu, Calus'un Karanlıkla iletişim kurması ne anlama geliyor, ona ne oldu ve ne zaman geri dönecek? Leviathan'da ona ne kadar yardım ettiğimize bakılırsa, hâlâ bizim için bir dost gibi mi? Calus durumu bir süre arka planda kalabilir, ancak 2023'te Lightfall'a yaklaşırken bu, yapbozun önemli bir parçası gibi görünüyor.Bu fırsatı, geri dönebileceğim ya da dönmeyebileceğim yarı-feshedilmiş Destiny lore Tiktok projemi tamamlamak için kullanacağım.

Bu arada, İmparatoriçe Caiatl bu sezonun önemli bir parçası değil, ama kesinlikle genel resimde bir oyuncu. Caiatl zaman zaman arka planda ortaya çıktı ve hatta Zavala'ya Cabal ve Vanguard'ın Savathun'u ortadan kaldırmak için Dreaming City'yi bombalamak için bir araya gelip gelmeyeceğini soran bir mesaj gönderdi. Zavala bu fikri geri çevirdi, ancak Xivu Arath'ın güçleriyle savaşmakla aktif olarak meşgul olan Kabal İmparatoriçe ile diplomatik görüşmeler hala açık. Crow'un şu anda Kabal ile bağlantı kurduğunu biliyoruz ve öfkeli bir Lord Saladin de Osiris/Savathun ihaneti tarafından çileden çıkarak onlarla dolaşıyor.

Caiatl'ın Xivu Arath ile hesaplaşması gereken bir puanı var ve diz çökmeyi ve imparatorluğuna katılmayı reddederken bütün bir sezonu onun saygısını kazanmak için harcadık. Bir ittifak için - ya da değil - daha fazla gelişme olacak gibi görünüyor ve siyasi durum değişti. Caiatl, Kabal'ın onur ve güç gelenekleri gerektirdiği için Zavala'dan bağlılık yemini etmesini istedi. Ama ortada bir savaş var ve Kovan herkese ateş ediyor ve Caiatl cesur olmaktan çok pragmatik görünüyor. Daha fazla Cabal müzakerelerinin er ya da geç başlamasını bekliyorum, belki Vanguard misyonları Savathun'un taht dünyasına girmeye başlar başlamaz.


Dost Harpiya

Birleştirici Sezonu, Şehre bir Vex saldırısıyla sona erdi ve onunla birlikte, agresif olmayan, bunun yerine iletişim kurmaya çalışan bir Vex Harpy bulabileceğiniz bir an geldi. Harpy'nin söylediği gibi görünen Mors kodu mesajı, Destiny 2 topluluğundaki herkesin eski Io görev vericisi Asher Mir'in bizimle iletişim kurmaya çalıştığı anlamına geldiği "Asistan" idi.

Harpy'nin anlaşmasıyla ilgili sorular oyalanıyor - Asher robota dönüştürülmüş veya indirilmiş miydi, yoksa başka bir yerden iletişim kurmak için robotu bir tür telsiz gibi mi kullanıyordu? Her iki durumda da, Vex kolektifi içinde bir tür "iç adam" ve potansiyel olarak Vex müttefiklerini kendileri yapmanın bir yolunu önerdi. Ne de olsa, Splicer Sezonunda Vex, Savathun'un kontrolü altındaki bir Taken Vex zihni olan Quria tarafından büyülenmiş görünüyordu. Böylece Savathun, diğer herkese olduğu kadar Vex için de bir tehdit oluşturuyor.

Vex hakkında genel olarak bilmediğimiz çok şey var ama onların Karanlık tarafından bir dereceye kadar bir silah olarak kullanıldığını biliyoruz. Europa'daki Glassway Strike, Karanlığın Clovis Bray'e bir Vex gezegenine bir portal inşa etmesini, sadece Vex'in yanıt olarak Europa'yı istila etmesini nasıl söylediği ile ilgili. Yine de bir insan olarak Vex ile etkileşime girmeye başlayacağız gibi görünüyor ve Asher/Harpy bağlantıları, özellikle Savathun'la yüzleşmeye doğru ilerlerken, bunu yapmak için bir yol gibi görünüyor.

Sisters Bray ve WarmindEuropa genişlemesinin büyük bir kısmı Bray ailesinin dramını anlamaktı, Exo Stranger kendini Ana Bray'in (eski Mars'ta görev veren) kız kardeşi ve Clovis Bray'in (Exos'un megaloman Altın Çağ mucidi) torunu Elsie Bray olarak ortaya çıkardı. ve her yerde piç). Elsie ayrıca bize tüm anlaşmasını anlattı: Güneş sisteminin Karanlığa düşmesini engellemek için bir zaman çizelgesinden zaman çizelgesine seyahat ediyor ve değişiklikleri etkiliyor. Şimdiye kadar başarısız oldu-- çok . Bu sefer yeni bir şey deniyor: yani, bizimle olan her şey ve Ana ile başa çıkmak için farklı bir yaklaşım.

Elsie'nin gördüğü gelecekte, Karanlık Gelecek irfan kitabında, Karanlığın ve Durgunluğun çok sayıda Muhafızları yozlaştırmayı başardığını öğreniyoruz. Buna, kötü adamların lideri olan ve Savathun'u bile sollayan Eris Morn (birazdan onun hakkında daha fazla bilgi) dahildir. Vanguard ve güneş sisteminde kalan Işık şampiyonları, özellikle Ana'nın başından beri Eris için çalışan bir çifte ajan olduğu ortaya çıktığında ve Elsie onu öldürmek zorunda kaldığında, sonunda her şeyi kaybeder.

Dark Future'ı önlemek için Elsie, Beyond Light genişlemesi sırasında Ana'ya kendini gösterdi ve ikisi, Europa'da dev Exo Clovis Bray ile karşı karşıya geldi. Ama buradan Ana ve Elsie ile işlerin nereye gittiği belli değil. Elsie hepimizin Stasis'i anlamamıza yardımcı oldu, böylece (umarım) onun tarafından bozulmayız ve Ana'nınkiyle birlikte onun hikayesi şimdilik beklemede. Ancak Karanlıkla yakın bağları olan bu ikisiyle daha çok şey olmalı.

Ana'nın hikayesi aynı zamanda, vardığında Karanlık tarafından temelde yok edilen Warmind Rasputin'i de içeriyor. Ana, görünüşe göre onu uyandırmakta başarısız olmasına rağmen, bir süredir Rasputin'e bir Exo vücudu inşa ediyor. Yine de, bu iplik bir yere gitmeli. Rasputin, Destiny evrenine öyle bir ekleme yapmak için çok büyüktü. Warmind aniden etrafta dolaşıp bir şeyler yapma yeteneğine sahip olduğunda ne olacağını öğrenmek için hala bekliyoruz.
Eris Morn ne yapıyor?

GamesRadar ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Bungie, hikayeye ve Season of the Lost'a olan mevcut yaklaşımından bahsetti ve zaman ve hikaye anlatımı açısından her önemli karakterin sezonun hikayesinde yer alamayacağını belirtti. Büyük, biraz göze batan bir eksiklik Eris Morn. Yerleşik Hive ve Savathun uzmanımız Eris, Destiny 1'in ilk genişlemesi The Dark Below'dan bu yana Hive'ın yaptıklarını anlamanın önemli bir parçası olmuştur. Başından beri Karanlığın ve Savathun'un araştırılmasının önemli bir parçası olmuştur ve Uyanmış kraliçe Mara Sov ile büyük bağları vardır - Eris onun menajeridir, tıpkı bir üyesi olarak Ikora Rey'in bir ajanı olduğu gibi. Gizlenmiş.

Eris'in şu anki hikayede büyük bir payı var, ama onun hediyesine sahip olmanın çok fazla şey olacağı düşünüldüğünde çoğunlukla bunun bir parçası değil. Ama Eris yakında tekrar ortaya çıkacak, bundan oldukça emin olabiliriz. Bütün bunlara, bir parçası olamayacak kadar yakın. Dahası, tüm bu Karanlık Gelecek şeyleri var ve bunlar doğrudan Eris'in Hive, Stasis ve Ay'daki Karanlık ve Io ile olan bağlarıyla ilgili.

The Season of the Lost, Crow'un Uldren olması, Savathun'la olan bağları ve tüm bunların onun karakteri için ne anlama gelebileceği ile çok şey ilgilendi. Ancak, kötü potansiyelle potansiyel olarak dolu olan Eris Morn, oyunun gerçekten açıklamadığı Karanlıkla ilgili bazı şeylere özel olarak takıldığı için. Eris'e Karanlığın neden olduğu kabuslar musallat olmuştur, Karanlığın iletişimlerini ve Savathun'un planlarını inceliyor, Mara Sov'un kendi entrikalarını gerçekleştirmesine yardım ediyor ve Stasis'le uğraşıyor. Elsie Bray'in zaman çizelgesinde Eris'in Karanlık Geleceğin merkezinde olmasının bir nedeni var - onunla ilgili ortaya çıkandan çok daha fazlası var.

Eris hakkındaki son haber, Destiny 2'nin Savathun merkezli genişlemesi The Witch Queen için yeni yayınlanan bir teaser'dan gelebilir. Bungie'nin genişleme paketiyle ilgili sosyal videoları, genişleme paketinde çözmeye çalışacağınız gizemle dalga geçti, ancak sonuncusu tamamen şu anda güvendiğimiz herkesin güvenilmeye değer olmadığı fikrine odaklanıyor .

Önceden, iplik tahtası, Ikora'nın yaptığı ve üzerinde çalıştığı bir şeymiş gibi görünüyordu. Ancak bu fragmanda güvenilirliği sorgulanan kişilerden biri de Ikora. Peki bu kimin tahtası?

Belki de bu bir hiç fikirdir, aslında hikayenin göstergesi olmayan pazarlama amaçlarına yönelik unsurların bir birleşimidir. Ama Bungie aslında çıkması ipuçları gibi görünüyor şeyler yapma konusunda oldukça iyi genellikle olmak yani, belki de Eris sabah - başkasının görme bu gizemleri yoluyla şaşırtıcı değilseniz beni merak kılan, ipuçları. Vanguard'ın Stasis'e karşı duruşuna gösterdiği direnç ve Mara'dan aldığı görünüşte soğuk omuz ile paranoya Eris'e ulaşıyor gibi görünüyor ("On Stasis" irfan kitabında, Eris'in savunduğu gibi görünmesini sağlayan Beyond Light'tan irfan var) Stasis'ten Uyanmış kraliçeye, Mara'nın kesinlikle onaylamayacağını çok iyi bilerek ). Ya Savathun'un entrikaları Eris'i eşiğine itiyorsa?Daha bu yıldan daha fazlası var (Hala Gezgin'in Harbinger görevinde Crow'la ne istediğini düşünüyorum), ama orada bitireceğiz. Aralık ve ötesine yaklaşırken Destiny 2'nin hikayesinin hala çok geniş, çok yoğun ve olasılıklarla dolu olduğunu söylemek yeterli. Yorumlarda aklınızın bir köşesinde hangi tuhaf irfan haberlerinin ve hikaye ritimlerinin dırdır ettiğini bize bildirin.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski