Bu, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli SSD'si olduğunu iddia ediyor

 Bu, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli SSD'si olduğunu iddia ediyor
Belki de en iyi yedek MAC depolama alanı yapmakla tanınan bir şirket olan Other World Computing, yalnızca dünyanın en hızlı değil, aynı zamanda en yüksek kapasiteli PCIe SSD olduğunu iddia ettiği şeyle ortaya çıktı.

OWC Accelsior 8M2 olarak adlandırılan, en yeni PCIe Gen 4 cihazları tarafından sağlanan tam bant genişliğinden yararlanabilmesi için ısı dağılımına odaklanan bir tasarım kullanır. Bunun, Corsair'in yeni PCIe 4.0 SSD'si gibi mutlak yığınlardan bile, genellikle beklediğinizden yaklaşık 4 kat daha hızlı olan 26.000 MB/sn'ye kadar sürücü hızları sağladığı bildiriliyor .

Bu çok hızlı, ancak bu sürücüler hala herkes için değil. 799 USD'den başlayan boş genişletme kartıyla (kendi sürücülerinizi eklediğiniz 0 TB) ucuz değiller . Bellek dahil modeller, 1.299 dolardan satılmaya başlayan ve 64 TB birimler için 12.999 dolara kadar çıkan 2 TB modellerden oluşuyor. Bu, 8 SSD yuvasında depolanır ve bu da ona en yüksek kapasite talebini verir.


Ayrıca, bu hızlardan tam olarak yararlanmak için belirli bir iş yapmak istersiniz. Video editörleri için 8k ProRes444'ün 16 akışını sorunsuz bir şekilde oynatabilmek iş akışına büyük bir yardımcı olacaktır, ayrıca bu ekstra hız, render süreleri için bir nimet olacaktır. Birimler, sürücü gerektirmeden Mac, Windows ve Linux ile çalışır ve ekstra RAID özelliklerine sahiptir.

Burada bir sürü harika şey var, ama yine de oyunlarınızı çalıştırmak için muhtemelen buna ihtiyacınız yok. Ancak, tüm PCIe 4.0 SSD'ler beklediğiniz gibi performans göstermediğinden ve bazıları hız açısından PCIe 3.0'dan çok az farklı göründüğünden, düzgün bir şey almaya değer . Bunun yerine, bu yıl oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD'ler listemize göz atın .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski