Bright Memory: Sonsuz İnceleme – Bir Hataya Sonlu

Bright Memory: Sonsuz İnceleme – Bir Hataya Sonlu


Bright Memory: Infinite, daha iyi veya daha kötüsü için etkileşimli, sevimsiz bir bilim kurgu aksiyon filmi gibi geliyor. Anlatı olarak zar zor nitelenen bir hikaye tarafından yönlendirilen inanılmaz - ve harika bir şekilde olasılık dışı - aksiyon sekanslarına sahiptir. Infinite, bazı filmlerle karşılaştırılabilir bir çalışma süresine bile sahiptir. Ne yazık ki, Bright Memory: Infinite, kaybolmadan önce tükeniyor, erken zirve yapıyor ve beklenenden daha erken sonuçlanmadan önce büyük umut vaat ediyor.


Bright Memory'nin bir hikayesi olmadığı kadar, birdenbire meydana gelen bir dizi olay var. Sen, duygusal olarak tahta ama yetenekli bir asker olan, doğaüstü olaylarda uzmanlaşmış Shelia Tan'sın. Gökyüzünde bir kara delik belirir, menzil içindeki her şeyi tüketir ve feci havaya neden olur. Bu boşluk, bir şekilde, yıllardır en mülayim kötü adam tarafından yönetilen görünüşte şeytani bir örgütün kazanılmış bir çıkara sahip olduğu eski bir gizemle bağlantılıdır. Amacınız bu adamları durdurmak ve neler olduğunu anlamak. Yüksek teknolojili askerlerle uğraşmadığınız zaman, yeterince açıklanmayan nedenlerle asırlık savaşçılarla ve uhrevi iblislerle savaşıyorsunuz. Arsa, olaylarını zar zor anlamaya çalışır, yalnızca size düşmanların kötü olduğunu ve vurulması ve/veya suratından bıçaklanması gerektiğini söyler. Beynime, hizmetlerinin bu hikaye için gerekli olmadığını söyledikten sonra bile, korkunç derecede ani sonu hala beni etkiledi. Tam ikinci yarı başlıyor gibi göründüğünde, hikaye neredeyse hiç çözünürlükle fişi çekiyor. Bu kırbaç can sıkıcı ve ben hala inanamayarak başımı sallıyorum.

Hikayenin çabuk bitmesini daha az umursuyorum ve oyunun kendisini daha fazla oynayamadığım için daha çok hayal kırıklığına uğradım. Parlak Hafızayı Oynamak: Sonsuz, ipeksi yumuşaklıkta, hızlı tempolu kılıç ve silah oyunu kombinasyonu sayesinde heyecan verici. Shelia'nın kılıcıyla düşmanları parçalamak inanılmaz derecede tatmin edici geliyor. Mermileri saptıran ve düşmanları sersemleten bir savuşturma da, onları Devil May Cry tarzında fırlatmanıza ve havada hokkabazlık yapmanıza izin verir. Daha da iyisi, her vuruşta enerji ışınlarını ateşleyen ve esasen kılıcı başka bir uzun menzilli silaha dönüştüren bir yükseltmedir. Dört ateşli silah - bir saldırı tüfeği, pompalı tüfek, tabanca ve keskin nişancı tüfeği - kendi başlarına iyi hissettiriyor ve her birinin eğlenceli bir alternatif ateşleme modu var, bunlardan bazıları nefis bir şekilde aptalca. Bir keskin nişancı tüfeğinin neden yapışkan bir el bombası da ateşleyeceğinden emin değilim, ama onu birden fazla hedefi patlatmak için kullanmayı sevdim.


Shelia'nın Exo Arm'ı, düşmanları kendinize doğru çekmek için yerçekimini manipüle etmenize ve ardından bir EMP patlamasıyla onları havaya uçurmanıza izin veren başka bir eğlenceli araç sunar. Bu, uzaktaki tehditlerle başa çıkmak için harikadır ve tamamen yükseltildiğinde (iyi bir şekilde) pratik olarak bozulur. Çok cömert bir bekleme süresi sayesinde, zaman zaman çok az sonuçla sürekli olarak haritanın diğer tarafından düşmanları topladım. Muhtemelen bu gücü ve diğerlerini çok daha sonra elde edeceksiniz. Oyun, oyuncuları lineer ortamlarda kolayca bulunabilen tahsil edilebilir yükseltme noktalarına yönlendirir. İlk 90 dakika içinde mevcut yeteneklerin yarısını tamamen yükselttim. Parkour tarzı çapraz geçiş ve bir kanca, keşif yapmayı eğlenceli hale getirir, ancak platform oluşturma zorluklarının kendisi temeldir ve manevra kabiliyetinizden tam olarak faydalanmaz.

Bright Memory: Infinite kadar eğlenceli, aksiyon erken doruğa çıkıyor. Yaklaşık iki buçuk saatlik macera sırasında küçük düşman türlerinin sınırlı kombinasyonlarıyla yüzleşmeyi bekleyin (doğru okudunuz). Bazı savaşlar bir tapınak avlusunda, bazıları ise kara deliğe doğru ilerleyen yolcu uçaklarının üzerinde gerçekleşir. Gülünç zemin ne olursa olsun, düşman karşılaşmaları gelişmek için yeterli zamana sahip olmadığı için çatışmalar sonunda düzleşir. Buna karşılık, bir süre sonra benim yaklaşımım da olmadı, bu utanç verici. Yeteneklerimi harika şekillerde karıştırmayı sevdim ama sonunda tanıdık bir ritme yerleştim, ancak eğlenceli patron aynı derecede yetenekli kılıç ustalarına karşı savaşıyor veya efsanevi bir dev, istediğim mücadeleyi sağladı. Bright Memory: Infinite, temel yeteneklerimi sağlam bir şekilde kavradığım gibi sona erdi;

Birçok yönden, Bright Memory: Infinite, genişletilmiş bir teknoloji demosu gibi geliyor. Ağızları açık bırakan aksiyon ve muhteşem grafikler, herhangi bir yeni platform için harika bir satış noktası görevi görecek ve neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Geliştirici FYQD Studio, bazı öldürücü kavramları kanıtladı, ancak bunları daha eksiksiz bir maceraya dönüştürmedi. Kısa oyunlar doğası gereği kötü değildir, ancak Bright Memory: Infinite beni çok daha fazlasını istememe neden oluyor ve gerçekleşmemiş potansiyelle dolu.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski