Bowser Suçlarını Kabul Etti, Nintendo'ya 4.5 Milyon Dolar Ödeyecek

 Bowser Suçlarını Kabul Etti, Nintendo'ya 4.5 Milyon Dolar Ödeyecek

Bowser Suçlarını Kabul Etti, Nintendo'ya 4.5 Milyon Dolar Ödeyecek

Mushroom Kingdom'ı onlarca yıldır terörize eden Bowser, Nintendo'ya karşı işlediği suçları kabul ediyor. Daha doğrusu, Nintendo Switch sistemlerinin kilidini açmak için bir bilgisayar korsanlığı girişimine katılan Gary Bowser adında bir adam suçlarını kabul ediyor. Savunma anlaşmasının bir parçası olarak Bowser, Nintendo'ya 4,5 milyon dolar ödemeyi kabul ediyor ve hala potansiyel olarak birkaç yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

TorrentFreak tarafından Nintendo'nun Washington'ın kendi Batı Bölgesi'ndeki bir mahkeme dosyasında ana hatlarıyla belirtilen savunma anlaşması, Bowser'ın oyun konsollarının ROM'ları oynamasına izin verebilen hileli atlatma cihazları yaratan, satan ve dağıtan bir "siber suçlular girişiminin" üyesi olduğunu belirtiyor. böylece bu oyunların yasal sürümlerini satan oyun geliştiricileri ve yayıncılarına parasal zarar vermek. Suçlamalara ek olarak, Bowser Nintendo tarafından da dava edildi .

Grup, Nintendo Switch ve 3DS de dahil olmak üzere çeşitli oyun sistemleri için 2013 yılına kadar uzanan ve 19 Ağustos 2020'ye kadar devam eden hack'ler geliştirdi.

Dosyada, "Kurum, hileli atlatma cihazlarının satışından en az on milyonlarca dolar gelir elde etti" deniyor. Etkilenenler için kayıpların 65 milyon dolar ile 150 milyon dolar arasında olduğunu tahmin ediyor. Bowser, katılmak için ayda yalnızca 500 ila 1000 dolar arasında olduğunu, ancak ek reklam gelirinin kendi toplam kazancını yaklaşık 320.000 dolara çıkardığını söyledi.

"Bay Bowser, yasadışı girişime katılımının telif hakkı ve ticari marka sahiplerine, konsol üreticilerine ve yalnızca atlatılan konsolların kullanımından değil, aynı zamanda telif hakkıyla korunan video oyunlarının satın alınmasından ve oynatılmasından elde edilen gelire hak kazanan diğer kişilere zarar verdiğini anladı. "Dosyalama devam ediyor.


ABD Adalet Bakanlığı, savunma anlaşmasının bir parçası olarak Bowser aleyhindeki diğer suçlamaları reddetmeyi kabul etti, ancak suçlu olduğunu kabul ettiği suçların cezaları zaten iki olası beş yıllık hapis cezasını içeriyor. Bir süre Gary Bowser'a "çok uzun" diyebilirdik.
Super Mario 3D World + Bowser's Fury - A Bigger Badder Bowser Fragmanı

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski