3DMark, DLC olarak bir depolama karşılaştırması sunuyor

 3DMark, DLC olarak bir depolama karşılaştırması sunuyor
Grafik kartlarının performansını ölçmek için kullanılan iyi bilinen bir kriter olan 3DMark, bir depolama kıyaslaması içerecek şekilde güncellendi. Testlerin basit sentetik testler olması durumunda olacağından daha doğru bir sistemin depolama yeteneklerini değerlendiren gerçek dünya iş yüklerini kullanır.

Yeni kıyaslama, PCIe 4.0 NVMe sürücülerinden SATA sürücülerine ve hatta eski iyi mekanik sabit sürücülere kadar her türlü depolama aygıtını doğru bir şekilde ölçmek ve karşılaştırmak için tasarlanmıştır. Testler arasında Battlefield V, Call of Duty: Black Ops 4 ve Overwatch dahil olmak üzere birçok popüler oyunun yükleme sürelerinin ölçülmesi yer alıyor. Ayrıca Overwatch oynarken OBS (Open Broadcaster Software) ile 60 FPS'de 1080p oyun videosu kaydetme testi, oyun kaydetme ölçümü ve dosya kopyalama testi var.

SSD performansı, oyun deneyiminin hafife alınan bir parçasıdır. Sadece yükleme süreleri değil, aynı zamanda seviye geçişleri, oyun içi varlık pop-up'larını kaydetme ve en aza indirme gibi şeyler, işletim sisteminin arka planda yaptığı ve oyununuzdan etkilenebilecek tüm rastgele şeylerden bahsetmiyorum bile. yani böyle bir kıyaslama çok hoş karşılanır.

Testi, PCIe 4.0 Adata XPG Gammix S70 2 TB sürücüyle donatılmış 12. Nesil i9-12900K sisteminde denedik. 2410 puan iyi bir puan gibi görünüyor, ancak bu yüksek kaliteli bir PCIe 4.0 sürücüsü ile. Paslı bir iplikçi o kadar iyi görünmeyecek. Depolama alanınızı yükseltmeyi düşünüyorsanız, en iyi oyun SSD seçimlerimize göz atmaya değer .

Testin çalışması için oldukça büyük bir 30GB alan gerektirdiğini unutmayın, ancak kıyaslama çalışmasının sonunda veriler silinir. Storage Benchmark DLC, Steam'de veya UL Benchmarks web sitesinde 2,99 ABD Doları (4,50 ABD Doları) karşılığında mevcuttur .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski