Windows 11 Insider Yaması, Büyük AMD Ryzen Hatasını Düzeltir

Bu düzeltme, bazı AMD Ryzen CPU'ları etkileyen L3 önbelleğe alma sorununu giderir. 
Microsoft , Windows 11'e yükselttikten sonra belirli AMD Ryzens işlemcilerin performansını engellediği bildirilen L3 önbelleğe alma sorunu başta olmak üzere çeşitli sorunları ele alan Windows Insiders için Windows 11 derlemesi için bir yama yayınladı. Bu önbelleğe alma sorunu, %15'e varan performans düşüşüne neden oluyor. oyun oynarken kapalı .AMD ve Microsoft, Windows 11 kurulumuna bağlı Ryzen yongaları için iki hatanın çözüldüğünü ve önümüzdeki hafta düzeltmelerin geleceğini söyledi. Haber, ilk resmi Windows 11 Güncellemesinin Ryzen hatalarını gidermemesinin ardından geliyor ve bu da bazı AMD kullanıcılarını anlaşılır bir şekilde tedirgin ediyor.


AMD, kullanıcıları düzeltmelerin yolda olduğundan emin olmak için Reddit'e gitti. Düzeltme Insider'lar için yayınlanıyorsa, bu umarım gelecek haftaki güncelleme için her şeyin yolunda olduğu anlamına gelir. Testler, Windows 11'e geçer geçmez, oyunlar gibi bellek ve önbellek gecikmesine dayanan tüm uygulamalar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olan işlevsel bir L3 gecikmesinin neredeyse üç katına çıktığını gördü.


CPPC (Tercih Edilen Çekirdek) hatasının benzer bir Insider sürümü alıp almayacağını hala kontrol ediyoruz, ancak bu makalenin yazıldığı sırada hiçbir şey açıklanmadı. Söz konusu hata, kullanıcıların çipteki en hızlı çekirdeğe (veya tercih ettiğiniz çekirdeğe, anladınız mı?) uygulamaları yüklemesini (?) engeller ve bu da bazı performans sorunlarına neden olur.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski