Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor

Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor

Treyarch, Zombies hikayesine Vanguard'da devam ediyor, ancak daha çok Nazi okült deneylerine odaklanıyor.

Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi DetaylandırıyorCall of Duty: Vanguard'ın lansmanına sadece birkaç hafta kaldı ve Zombies modu dünya çapında bir açıklama aldı. Sledgehammer Games, Vanguard'ın senaryosunu ve çok oyunculu modunu geliştirirken, Treyarch, Dark Aether hikayesinde daha uğursuz bir anlatı ile yepyeni bir Zombies deneyimini yönetmek için geri dönüyor.

Treyarch, Vanguard'ın yeni Zombies anlatısının Almanca olan ve "Başlangıç" anlamına gelen "Der Anfang" haritasıyla başladığını açıkladı. Bu yeni anlatı, Die Maschine'in Projekt Endstation'ındaki olaylardan önce neler olduğunu ortaya koyan, Black Ops Cold War'un Dark Aether hikayesine bir prequel görevi görüyor.


Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor
Zombies'te Vanguard'ın operatörleri, Nazi kuvvetlerinin hizmetine şantaj yapan bir şeytanbilimci olan Profesör Krafft tarafından gönderilen bir imdat çağrısına yanıt olarak Stalingrad'a çağrılır. Orada operatörler, Karanlık Aether'in Tanrı benzeri yaratığı Ölümsüz Kortifex ile bağ kurmak için mistik bir eser kullanan Nazi komutanı Oberführer Von List'i yenmek için çalışmalıdır. Kortifex'in ölüleri diriltmek için gücünü kullanan Von List, Üçüncü Reich için II. Dünya Savaşı'nı tek başına kazanmak için bir ölüler ordusu kullanmayı planlıyor.

Von List'in bu uhrevi ve iblis benzeri Dark Aether varlıklarını kullanma arzusu, Zombies hikayesine birkaç Tanrı benzeri yaratık katıyor:
Bir zamanlar Karanlık Aether'de Kortifex'in ordularını yöneten Fatih Norticus, ama şimdi onlar yeminli düşmanlar
Saraxis the Shadow , insanları oyuncak olarak gören esprili, kötü bir düzenbazdır.
Inviktor the Destroyer , savaşın ortasında evinde ve her zaman kan peşinde koşan nihai cephe savaşçısıdır.
Bellekar the Warlock , insanlar ve onların savaşçı yollarından büyülenen bir Dark Aether rune büyüsünün ustasıdır

Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor
Treyarch, oyuncuların Der Anfang'ın hikayesinde ilerledikçe Vanguard'ın Dark Aether varlıkları hakkında daha fazla şey öğreneceğini, ancak Vanguard'ın operatörlerinin Dark Aether'in mistik eserleriyle etkileşime girerek yetenekler kazanacağını söylüyor. Bu yetenekler, Ring of Fire, Aether Shroud, Frost Blast ve Energy Mine yeteneklerinin geri döndüğü Black Ops Cold War'un Field Upgrade yetenekleriyle aynı adı paylaşır. Muhtemelen yetenekler, Black Ops Cold War'a benzer şekilde çalışacak ve bekleme süresi zamanlayıcılarıyla benzersiz geçici yetenekler kazandıracak.Der Anfang'ın kurgusu, Kortifex tarafından yaratılan bir çevreleme büyüsünün içine hapsolmuş Özel Kuvvetler operatörleri ile fanteziye ve okülte ağır basıyor. Dış dünyadan kopuk olarak, çeşitli II. Dünya Savaşı ortamlarında Von List'in ölümsüz askerlerine karşı savaşmak zorundalar. Stalingrad kalıntıları, çok oyunculu Hotel Royal beta haritasının çatıları ve World at War's Shi No Numa Zombies haritasının bölümleri de dahil olmak üzere bazı konumlar oyunculara tanıdık gelecek.

Der Anfang ayrıca tipik yuvarlak tabanlı Zombies haritanız değil. Treyarch, bu Zombies deneyimini, Black Ops Cold War's Outbreak modunda tanıtılan nesnel tabanlı oyun mekaniği ile klasik yuvarlak tabanlı haritaların bir kombinasyonu olarak tanımlıyor.

Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor
Oyuncular üç hedef türünden birini tamamlamayı seçebilir: Blitz, İletim ve Hasat. Bir hedefi tamamlamak, Black Ops Cold War'dan oyun içi para birimleri olarak geri dönen Essence ve Salvage'ı ödüllendirecek. Ek olarak, oyuncular yeni Antlaşma Altarında buff'lar kazanmak için kullanılan bir Kurban Kalbi eşyası ile ödüllendirilir. Altar of Covenants, oyunculara aralarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli rastgele yükseltmeler sunan Zombies için yeni bir unsurdur. Bu nedenle, bir oyuncu ne kadar çok hedef tamamlarsa, silahları, zırhları ve yetenekleri o kadar fazla yükseltebilirler.

Mystery Box, silah Wall Buys, Monkey Bomb öldürücü ekipman ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok tipik Zombi özelliği Der Anfang ile geri dönüyor. Ancak Treyarch, maçların hedefler, konumları ve Ahit Altarı'nın her maçta rastgele olmasıyla taze kalacağını söylüyor.

Treyarch, Call Of Duty: Vanguard Zombies İçin Uğursuz Yeni Hikayeyi Detaylandırıyor
Black Ops Cold War'un Exfil özelliği de geri dönüyor ve oyuncuların sonsuz ölümsüz dalgalar için hayatta kalmak yerine maçlarını ekstra ödüllerle bitirmelerine izin veriyor. Treyarch, çoğu maçın yaklaşık 20 dakika içinde başarılı bir Exfil ile bitebileceğini söylüyor.

Vanguard'ın Der Anfang'ı, yalnızca geleneksel bir hayatta kalma haritası arayan sıkı hayranlar için hayal kırıklığı yaratabilir, ancak umarım hem standart hem de Salgın modlarının hayranları eğlenebilir. Der Anfang, 5 Kasım'da Call of Duty: Vanguard'ın lansmanı ile gelecek.

Ayrıca bugün erken saatlerde YouTube'a sızdırılan ve oyunculara kırmızı gözlü Zombiler, iblisler ve şeytani rünlerle Vanguard's Zombies'in ürkütücü ortamına ilk kez bakmalarını sağlayan bir tanıtım fragmanı da var . Şeytani fragman titreşimleri, Billie Eilish'in "Bad Guy" şarkısının remiksiyle iyi bir şekilde eşleştirildi.Call of Duty: Vanguard, Activision Blizzard'ın kadınlara yönelik taciz ve ayrımcılık iddiaları nedeniyle Kaliforniya eyaletinden bir davayla karşı karşıya kalmasıyla başlayacak .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski