Oyun GPU'larında kripto para madenciliğini sona erdirmek için 'Birleştirme' 2022'ye kadar gelmeyecek

 

Oyun GPU'larında kripto para madenciliğini sona erdirmek için 'Birleştirme' 2022'ye kadar gelmeyecek

Oyun GPU'larında kripto para madenciliğini sona erdirmek için 'Birleştirme' 2022'ye kadar gelmeyecek

Görünüşe göre kripto para madenciliğinin belası, değerli oyun GPU stoğumuz üzerindeki etkisini serbest bırakmadan önce biraz zaman geçebilir. Ama kesin bir değişim yolda. Ethereum'dan 'Birleştirme' adı verilen bir şey şeklinde büyük bir değişiklik geliyor.Mayıs ayından bu yana Ethereum'un konsensüs mekanizmalarını yoğun enerji tüketen GPU destekli çalışma kanıtı modelinden daha hafif, hesaplama açısından yoğun olmayan bir hisse kanıtı modeline kaydırmasını bekliyorduk . O zamanlar bize bunun sadece birkaç ay süreceğine söz verildi, ancak böyle bir değişim gerçekleşmediği için oyun GPU'ları madenciler için hala yüksek talep görüyor.


Mevcut model, her Ethereum etkileşiminin arka planında çalışan güvenilir bir grafik kartı olmadan yeni Ether üretilemeyeceği ve işlemlerin değişmeye devam edemeyeceği anlamına geliyor. Bu, biz oyuncuları, özellikle de bu tatil sezonunda bir ekran kartı almayı hayal eden oyuncuları zor durumda bırakıyor. Ancak The Merge yoldayken, her şey değişmek üzere.
Dünya sakinlerinin bir tür kripto-selamlama tekilliğine dönüşmesini içeren aşkın bir olay gibi görünüyor, ama aslında bu, Ethereum'un yol haritasının hayati bir parçası.
Ethereum'un uzay gemisi metaforunu canlandıran 'Yerleştirme' olarak da bilinir, kripto para biriminin Eth2'ye evriminin bir sonraki aşamasının bir bölümünü oluşturur. Ethereum sitesinin açıkladığı gibi , "Ethereum'u daha ölçeklenebilir, daha güvenli ve daha sürdürülebilir hale getirecek bir dizi birbirine bağlı yükseltmeye atıfta bulunan" bir evrim .

Aslında bunun anlamı, Ethereum'un Mainnet sisteminin, "yeni bir motor ve sertleştirilmiş bir gövde" olarak adlandırılan Beacon Zinciri ile bir araya gelerek "bazı ciddi ışıkyılları koymaya ve evreni ele geçirmeye hazır tek bir gemi" oluşturacağıdır. "
Şu anda dünya çapında bir Proof-of-Stake modelini kullanan sadece birkaç kripto para birimi var. Cardano, Tezos ve Algorand bunların arasında ve Ethereum'un 2022 ortalarından önce harekete geçmek istemesiyle, GPU stok yükünde büyük bir rahatlama görebiliriz.
O zamana kadar, sanırım sürekli GPU eksikliği ile uğraşmak zorunda kalacağız. En azından dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi için doğru yönde atılmış bir adım. Yine de, tüm bu uzay aracı metaforları, tüm bunlarla nereye gittikleri konusunda beni biraz endişelendiriyor - Ethereum ile çalışan uzay istasyonları bir gelecek gibi geliyor, parçası olmak istediğimden emin değilim.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski