Minecraft'ın bir sonraki büyük sürümü, 2022'den itibaren The Wild güncellemesi olarak adlandırılıyor

Minecraft'ın bir sonraki büyük sürümü, 2022'den itibaren The Wild güncellemesi olarak adlandırılıyor

Minecraft'ın bir sonraki büyük sürümü, 2022'den itibaren The Wild güncellemesi olarak adlandırılıyor
Henüz Caves and Cliffs güncellemesinin ikinci bölümünü bile almadık, ancak Mojang, Minecraft trenini tam gaz devam edecek gibi görünüyor. Blok oluşturma sanal alanının 'The Wild' adlı bir sonraki büyük güncellemesi 2022'de çıkacak.Bu yeni güncelleme ile Mojang, bazı biyomlarının daha net bir kimliğe sahip olmasını sağlayarak Minecraft'ın Overworld'ünün vahşi doğasını kutlamak istediğini söylüyor. Verilen bir örnek, şu anda bunun için pek fazla bir şeye sahip olmayan Huş Ormanı biyomuydu. Wilds güncellemesi, biyomu gençleştirecek, ağaçların daha uzun olmasını ve kır çiçekleri ve çalılar için bol miktarda alan ile daha fazla yayılmasını sağlayacaktır. Aniden, Minecraft'ın en sıkıcı biyomlarından biri artık bir kişiliğe sahip.


Güncelleme ayrıca, yeni bir mangrov ağacı türü, kerpiç yapmanızı sağlayan bir çamur bloğu, sandıklı tekneler ve yeni bir kurbağa mafyası içeren dünyanın bir parçası olan Mangrove Bataklığı adlı yepyeni bir alan ekleyecektir. Bu doğru, kurbağalar Minecraft'a geliyor.
Deep Dark biyomunda da değişiklikler var. Başlangıçta Caves and Cliffs güncellemesi için duyurulan Mojang, şimdi The Wilds güncellemesinin bir parçası olarak piyasaya sürülecek şekilde taşıdı - ancak beklemeye değer. Son Minecraft Live sırasında gizlice bir göz attık, ancak ürkütücü bir yeraltı mağara biyomundan başka bir şey görmedik. Mojang, biyomun yalnızca bir mağara değil, hazinelerle dolu terk edilmiş şehirlerden oluşan harap bir uygarlık olduğunu doğruladı. Deep Dark'ın hareketi aynı zamanda ürkütücü dostumuz Muhafız'ın geri itildiğini de görüyor , ancak bize bu yeraltı canavarlarıyla yüzleşme cesaretini geliştirmemiz için bolca zaman veriyor.

Mojang, The Wild güncellemesinin Caves and Cliffs'ten daha küçük olacağını ifade etti - o kadar büyük bir güncelleme ki stüdyo iki bölüm halinde yayınlamak zorunda kaldı - ancak seslerinden, içinde sıkışıp kalacakları çok şey olacak.

 

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski