Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5


Dünyanın dört bir yanındaki motorcular ve profesyonel sürücüler , beşinci Horizon Festivali için Meksika'da bir araya geldi . Radyo istasyonu reklamları, ülkenin uzak köşelerine serpiştirilmiş pop-up yarışlara ve çılgın zorluklara heyecanla atıfta bulunuyor. Boş sokaklar - ara sıra aile minibüsü veya ticari kamyon hariç - ülke çapında coşkunun göstergesidir. Peki yerliler ve turistler nerede? Genel halk kitleler halinde çeşitli ilgi çekici noktalarda toplanmış, esrarengiz "süperstar"ın gelip resmi olarak bir şeyler başlatmasını bekliyor.
 
Forza Horizon 5
Forza Horizon tamamen oyuncu ajansı ile ilgilidir. Beşinci bölüm, bu tasarım felsefesini başka bir etkileyici büyük otomobil kataloğu, sayısız aktivite ve avatarınız ve araç(lar)ınız için kapsamlı özelleştirme seçenekleri ile canlı tutuyor. Açılış sinematik o kükreyen motorları ve oyunun katı performans / kalite modları ile geliştirilmiş muhteşem görsellerle Gamescom vitrin sırasında izlemek için olduğu gibi oynamak için sadece muhteşem gibidir. Sonuç olarak, Horizon 5'in bir önizleme yapısıyla yaklaşık 90 dakika geçirdim. Birçok özelliğinden yalnızca küçük bir sunumunun keyfini çıkarma şansım olsa da, sandbox'ın uçsuz bucaksız büyüklüğü, yüksek kalibreli grafikleri karşısında hayrete düştüm. franchise bilinir ve kontrollerin genel oynanabilirliği/erişilebilirliği. Forza hiç bu kadar iyi görünmedi veya hissetmedi.


Forza Horizon 5
Baja California'ya havadan atıldıktan sonra takma adımı seçtim, karakterimi yarattım (sakat oyuncular için daha fazla seçenek görmek istesem de protezler mükemmel bir eklentiydi) ve Stingray Coupe'me atladım. Sürüş, beklediğiniz kadar duyarlı ve akıcı bir his verir. Titreşim kalıpları ve değişen derecelerde "araba hissi", her roadster'a kişilik kazandırır. Jeep Gladiator ve Ford Bronco ağır makinelerdir, ancak çekiş kontrolü gibi çeşitli özellikler oldukça farklıdır; arabalarınız gerçekten canlı hissettiriyor. Bu ayrıntı düzeyi Forza serisinde yeni değil, ancak en son Horizon girişinde seçilebilir araçların listesi daha da genişledikçe çok daha övgüye değer.

Ön izlemenin sonunda, aralarından seçim yapabileceğim yalnızca küçük bir koleksiyon elde etmiştim, ancak her bir tekerlek seti farklı durumlar için mükemmeldi. Ford Escort'um daha karışık, arazi sergileri için uygunken, Toyota GR Supra'm asfalt pist yarışlarında beni birinci sıraya taşıdı. Ancak AI rakipleri kayıplara razı değil. Yarışlarda tutarlı kalabilmek için aracınızın eğilimlerini öğrenmeniz gerekecek - feci çarpışmalardan kaçınmak için keskin dönüşlerde ne kadar erken fren yapmanız gerektiğini veya mesafe yaratmak için sadece zemini döşemeniz daha iyi olduğunda -. Bu ekstra avantaj için en sevdiğiniz arabaları ayarlamak için mağazaya uğramaya bile karar verebilirsiniz. Çeşitli parçaları manuel olarak yükseltin – hangisi daha önemli: motorunuz mu, yol tutuşunuz mu? – veya festival ekibinin belirli bir yapıya göre sizin için ince ayarları seçmesini sağlayın.

Yarış, Meksika'nın sunduğu tek aktivite değil. Övgüler (veya meydan okumalar) kazanmak ve Horizon Adventure Chapters'ın kilidini açmak için açık dünyayı dolaşıp bir sürü mini oyunu tamamladım. "Speed ​​Zone", "Speed ​​Trap", "Trailblazer" ve "Danger Sign" gibi PR gösterileri, inanılmaz hızları korumamı veya imal edilmiş rampalara doğru fırladıktan sonra gökyüzüne yükselmemi gerektiriyordu. Yeterliliğiniz yıldızlarla etiketlenir, üçü en yüksek olan ve size her araç için avantaj satın almak için kullandığınız çok sayıda XP ve SP (Beceri Puanı) kazandırır. Avantajlar deneyim değiştiriciler olma eğilimindedir ve önizleme derlemesiyle geçirdiğim zamandan anlayabildiğim kadarıyla, seviye atlamanın en iyi yanı, para birimi ve nadir arabalar gibi ödüller kazanmak için "Horizon Spinwheel" i etkinleştirmektir.
Forza Horizon 5


Her yarışa veya yan aktiviteye seyahat etmek bir patlama oldu çünkü Meksika'nın eşsiz güzelliği. Şiddetli kum fırtınaları gibi dinamik hava efektleri, keşfe yeni keşfedilen bir yoğunluk seviyesi ekledi ve görsel olarak farklı olan her konum, bulunacak bir miktar sır ile benzersizdi. Horizon Stories olarak da bilinen anlatı vuruşları, oyunun oyuncu kadrosunu karakterize ederken sizi heyecan verici ilgi noktalarına götürür. Örneğin, Alejandra'ya tozlu bir manzaranın tepesindeki terk edilmiş bir garaja kadar eşlik ederken, ailesinin "Vocho" veya Volkswagen Beetle ile ilişkisini ve ikonik kompakt otomobilin 50'lerde katalize ettiği Meksika kültürel değişimini kayıt altına aldı. Bu arada, arkamızda bıraktığımız kaktüs benekli çölleri ve içinden geçtiğimiz tuhaf, çok renkli komünleri not ettim.

Deneyimlediğim az miktarda içerikle bile Forza Horizon 5 çok büyük. Bu önizleme sürümünde haritanın çoğu boştu, ancak lansman gününde katılacağım PR Dublörlerinin, Horizon Stories'in ve yarışların sayısını hayal ederek uzaklardaki ormanlara ve sıradağlara cesaret ettim. Festival Oynatma Listesi ve Müzayede Evi gibi ek modlar henüz mevcut değildi, ancak tam oyunun oyun sezonları ve kampanya ilerlemesi de dahil olmak üzere çok sayıda içeriğe sahip olacağını bilmek, Meksika gezisini daha da cazip hale getiriyor .


Forza Horizon 5, 9 Kasım'da Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkacak.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski