EPIC GAMES'IN FORTNITE, ŞIRKETLERIN YASAL SAVAŞI ÇÖZÜLENE KADAR APPLE EKOSISTEMINDEN KARA LISTEYE ALINACAK

EPIC GAMES'IN FORTNITE, ŞIRKETLERIN YASAL SAVAŞI ÇÖZÜLENE KADAR APPLE EKOSISTEMINDEN KARA LISTEYE ALINACAKFortnite yapımcısı Epic Games Inc'in CEO'su Tim Sweeney, Çarşamba günü Apple tarafından, şirketin yasal davası çözülene ve tüm temyizler tükenene kadar oyunun "Apple ekosisteminden kara listeye alınacağını" söylediğini söyledi. Beş yıl.

Sweeney, Twitter'da Epic'in Apple'dan Fortnite'ı eski durumuna getirmesini istediğini ve "Apple platformlarında ne zaman ve nerede ürün yayınlarsak Apple'ın yönergelerine uyacağına" söz verdiğini söyledi.


“Apple bir yılını dünyaya, mahkemeye ve basına ' eğer herkesle aynı kurallara göre oynamayı kabul ederlerse Epic'in App Store'a dönmesini memnuniyetle karşılayacaklarını' söyleyerek geçirdi . Epic kabul etti ve şimdi Apple, bir milyar kullanıcı üzerindeki tekel gücünü kötüye kullanmaktan vazgeçti, ”diye tweetledi Sweeney.

Apple yorum yapmaktan kaçındı.

Bu ayın başlarında, şirketlerin yasal itişmelerini denetleyen federal yargıç, Apple'a, yakından çalışan iPhone uygulama mağazasını koruyan rekabetçi barikatın kazançlı bir bölümünü kaldırmasını emretti, ancak şirketin rekabeti ve yeniliği boğan yasadışı bir tekel yürüttüğü iddialarını reddetti. Ancak ABD Bölge Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, Apple'ı tekelci olarak markalamadı veya rakip mağazaların iPhone'lar, iPad'ler ve iPod'lar için uygulamalar sunmasına izin vermesini istemedi.

Epic karara itiraz ediyor .

Epic, Apple'ın iPhone, iPad ve iPod'daki diğer seçenekleri yasakladığı için uygulama içi işlemler için yüzde 15 ila yüzde 30 arasında değişen komisyonlar alarak uygulama üreticilerini oyduğunu iddia etmişti.

Epic , geçtiğimiz Ağustos ayında Fortnite'da alternatif bir ödeme sistemiyle komisyonlardan kaçınmaya çalıştığında , Apple, ücretlerini düşürmeye zorlayabilecek yasal bir hesaplaşma başlatmak için onu uygulama mağazasından çıkardı. Ancak Apple, komisyonların, mobil yazılıma yaptığı 100 milyar dolardan fazla yatırımı karşılamaya yardımcı olmak için mağazasındaki 1.8 milyon uygulamanın bir azınlığı tarafından ödenen makul bir ücret olduğunda ısrar ediyor.

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski