Activision Blizzard'ın davayı durdurma girişimi reddedildi

 

Activision Blizzard'ın davayı durdurma girişimi reddedildi

Activision Blizzard'ın davayı durdurma girişimi reddedildi
Activision Blizzard'ın devam eden davasını durdurma talebi reddedildi.Geliştirici ve yayıncı , şu anda Activision Blizzard'a ayrımcılık ve cinsel taciz nedeniyle dava açan İstihdam ve Konut Dairesi ile Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu arasında devam eden bir savaşın ardından davayı askıya almaya çalıştı . EEOC da Activision Blizzard, dava getirmişti yerleşmiş oldu o $ 18 milyon (sayesinde, kamu gitti aynı gün Law360 ).


DFEH, kendi davasına "onarılamaz zarara" yol açacağını söyleyerek anlaşmaya karşı çıktı. EEOC daha sonra geri döndü ve DFEH davasını yöneten iki avukatın daha önce EEOC ile Activision Blizzard'a yönelik kendi soruşturması üzerinde çalıştığını ortaya koydu - anlaşmaya yol açan aynı soruşturma.
Bu oldukça büyük bir etik ihlali ve bir çıkar çatışması, Activision Blizzard'ın davayı tamamen atmak için kullanabileceği bir şey. EEOC'nin suçlamalarını araştırmak için zamana ihtiyacı olduğunu öne sürerek bu hıçkırığı kendi yararına kullanmaya çalışıyor. Ancak görünen o ki LA County yargıcı Timothy Patrick Dillon, davayı sürdürme talebini reddederek bunların hiçbirine sahip değil. Reddetme için herhangi bir sebep gösterilmedi.
Reddetme, muhtemelen Activision Blizzard'ı savunmasında tüm karmaşayı kullanmaktan caydırmayacak. Kendisine herhangi bir soluklanma sağlayamamış olsa da, fiyasko hala DFEH'ye karşı davayı felce uğratmanın bir yolu olarak kullanılabilir. Davanın açılmasından bu yana uzun ve zorlu bir kaç ay geçti ve avukatlar dava zaman çizelgemizde görüşlerini sunmuş olsalar da, yakın zamanda bir sonuç alınması pek olası görünmüyor .

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski