İşte 2021'de Çıkmış En İyi Korku Video Oyunlarından Birisi Olan Resident Evil 8: Village

 Resident Evil 8: VillageEvet Oyuncuların Kalite Ve Doku Olarak Sevilen Yapım Seri Olan Resident Evil Serisi 2021'de Çıkması Beklenilen O Oyun. Öncelikle Oyun Tamamen Kullanıcılarını Düşünülerek Yapılmıştır Nedenmi?
Seri Olan Bu Oyun Bir Önceki Oyunda (Örnek: Resident Evil 8 oynuyorsanız Resident Evil 7'yi) Ara Ara Neler Yaptıklarını Yeri Gelince Anlatmaktadır.
(Oyunu Steam Üzerinden Bulabilirsiniz. Bu Resimden Sonrasına Dikkat Edelim Tadınızı Kaçırmak İstemeyiz Spoiler Var DİKKAT.)

Resident Evil Serisinin 25 Yıllık Süreçte Pek Çok Akılda Kalıcı Ana Karakterleri Olmuştur. Her Seride Bizleri Bir Ana Veya Yan Karaktere Bağlamayı Başaran Capcom, Resident Evil 7’de Ethan Winters’ın Hikayesini Başlatmıştı. Yepyeni Bir Hikayeyi Anlatan Ethan Winters, Yedinci Oyunda Louisiana Bölgesindeki Baker Ailesinin Korku Dolu Evinde Karısı Mia’yı Arıyor Ve Onu Bu Kabustan Kurtarmaya Çalışıyordu. Bu Yolda Yaşamadığı Korkunç Olay Kalmayan Ethan’ın Kabusu Maalesef Bu Oyunda Da Bitmiyor Ve Her Şey Yine Ethan’ı Buluyor.
Resident Evil Village’de De Ethan Winters’ın Çaresiz Ve Korku Dolu Hikayesine Tanık Oluyoruz. İlk Oyunda Bir Koca Figürü Olarak Karşımıza Çıkan Ethan, Bu Oyunda Bir Baba Olarak Karşımıza Çıkıyor. Çaresiz Dememe Bakmayın Ethan’ın Bu Durumlardan Ne Kadar İyi Kurtulduğunu Biliyoruz. Bu Oyunda Da Pek Çok Sıkıntılı Durumda Ethan İle Zorlu Mücadelelere Girişiyoruz.
Hikaye, Resident Evil 7’den 3 Yıl Sonra Başlıyor. Mia Ve Kızı Rose İle Her Şeyi Bir Nebze De Olsa Geride Bırakmış Ethan’ın Başı Yine Derde Giriyor Ve Kızı Elinden Alınıyor. Bir Nebze Dememin Sebebi, Ethan 3 Yıl Önceki Şoku Hala Atlatamamış Durumda Karşımıza Çıkıyor. Spoiler Vermek İstemediğim İçin Biraz Sonraki Kısmı Üstünkörü Geçeceğim Ama Hikayenin Temeli Bu Şekilde. Gerisi Çok Spoiler Olacaktır.


Öncelikle Bu Oyunu Oynamaya Çok Hevesli İseniz Hevesinizi Kursağınızda Bırakıcak Birkaç Sistem Gereksinimlerini Söyleyeyim;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 ya da Intel Core i5-7500
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560 4GB VRAM ya da NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB VRAM
  • DirectX: Sürüm 12
  • İlave Notlar: Beklenilen performans: 1080p/60 FPS. Kare sayısı, görsel olarak zorlayıcı yerlerde düşebilir. Işın izleme için AMD Radeon RX 6700 XT ya da NVIDIA GeForce RTX 2060 gereklidir.

    Bunlar Minimum Sistem Gereksinimleri Bunu Unutmayınız!

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski